دولت اتریش لایحه‌ای را برای تصویب در پارلمان این کشور پیشنهاد داده که به موجب آن، افرادی که قصد اظهارنظر درشبکه‌های اجتماعی را دارند، برای این کار باید از اسم حقیقی خود استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، در صورتی که این لایحه پیشنهادی به تصویب پارلمان اتریش برسد، افراد باید اسم واقعی و همین طور آدرس خود را در زمان اظهارنظر در شبکه های اجتماعی اعلام کنند و سپس حق این کار را خواهند داشت.
مقامات اتریشی می گویند با این کار دیگر یافتن افرادی که دست به ارسال مطالب خشونت بار و نفرت پراکن در فضای مجازی می زنند، دشوار نخواهد بود و از سوی دیگر قانون شکنان و هرزنامه نویسان در شبکه های اجتماعی برای انجام چنین اقداماتی تردید جدی خواهند داشت.
آن دسته از شرکت‌های اینترنتی که تمهیدات لازم برای اجرای قانون یادشده را فراهم نکنند با جریمه ۵۰۰ هزار یورویی مواجه خواهند شد و در صورت تکرار تخلف مبلغ جریمه دو برابر می‌شود.
البته تنها شرکت‌هایی باید این قانون را اجرا کنند که دارای بیش از ۱۰۰ هزار کاربر ثبت شده باشند و درآمد آنها در سال از ۵۰۰ هزار یورو بیشتر باشد. سایت های تجارت الکترونیک و خرید و فروش آنلاین و سایت هایی که درآمد تبلیغاتی ندارند نیز از این قانون مستثنی هستند. این احتمال وجود دارد که دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۲۰ قوانین مشابهی را به اجرا بگذارند.