انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی(ٍEndPoint Security) برای سازمان شما

با در نظر گرفتن این عوامل کلیدی، آنتی ویروس عالی را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی برای سازمان

در چشم‌انداز کنونی امنیت سایبری، ضروری است که شرکت‌ها یک رویکرد لایه‌ای را برای امنیت نقطه پایانی اجرا کنند.

محافظت از نقاط پایانی شما در برابر تهدیدات سایبری یک جنبه حیاتی برای ایمن سازی شبکه سازمان شما است. در حالی که راه حل های امنیتی محیطی شبکه، مرزهای بین شبکه داخلی و شبکه ارائه دهنده خدمات شما را ایمن می کند، همچنان خطر نفوذ بدافزار به شبکه داخلی شما از طریق نقاط پایانی وجود دارد.

با افزایش میانگین هزینه یک حمله نقطه پایانی موفقیت‌آمیز از 5.1 میلیون دلار در سال 2017 به بیش از 7 میلیون دلار برای هر شرکت در سال 2018، شرکت‌های بیشتری به اهمیت رویکرد امنیت سایبری چند لایه پی می‌برند که حفاظت از نقطه پایانی بخشی جدایی ناپذیر است.

در چشم‌انداز کنونی امنیت سایبری، ضروری است که شرکت‌ها یک رویکرد لایه‌ای را برای امنیت نقطه پایانی اجرا کنند. آنها باید آسیب پذیری های خود را ارزیابی کنند و راه حلی طراحی کنند که از راه حل های امنیتی موثر برای رفع آسیب پذیری های مذکور استفاده کند.

ارزیابی نیازهای شما

اولین قدم در انتخاب بهترین راه حل امنیتی نقطه پایانی این است که بدانید کسب و کار شما به چه چیزی نیاز دارد.

1. ظرفیت و مقیاس پذیری

هرچه سازمان بزرگتر باشد، تعداد نقاط پایانی بیشتر است و ظرفیت را عامل مهمی برای در نظر گرفتن می کند. برای سازمان های بزرگ، راه حل نقطه پایانی باید بتواند تعداد زیادی از کاربران را از همان ابتدا مدیریت کند. مقیاس‌پذیری باید یکی دیگر از ملاحظات کلیدی برای کسب‌وکارهایی باشد که رشد سریع را پیش‌بینی می‌کنند – خواه شرکت‌های بزرگ و مستقر، استارت‌آپ‌ها یا شرکت های متوسط و کوچک.

2. ملاحظات سازمانی

الزامات قانونی ممکن است بر انتخاب یک سازمان از راه حل های امنیتی نقطه پایانی تأثیر بگذارد. برای مثال، بخش‌های نظامی و دولتی الزامات و سیاست‌های امنیتی بسیار سخت‌گیری دارند که شرکت‌ها باید به آن‌ها پایبند باشند. سایر بخش‌ها مانند مراقبت‌های بهداشتی، مالی، و فناوری (به‌ویژه شرکت‌هایی که راه‌حل‌های پرداخت را توسعه می‌دهند) مقررات بسیار خاصی در مورد امنیت داده‌ها دارند. برای رعایت الزامات نظارتی امنیتی صنایع مربوطه خود، شرکت ها ممکن است به انواع خاصی از راه حل های امنیتی نقطه پایانی نیاز داشته باشند. صنایعی که مخصوصاً برای هکرها جذاب هستند، ممکن است تصمیم بگیرند که حفاظت امنیتی نقطه پایانی قوی‌تری را اجرا کنند که از حداقل الزامات قانونی فراتر رود.

3. سیاست های کاری شرکت

عامل دیگری که باید در هنگام تعیین راه حل نقطه پایانی مناسب در نظر گرفت، سیاست های کاری شرکت شما است، مانند اینکه آیا کارمندان مجاز به کار از راه دور هستند یا خیر. اگر خط مشی کار از راه دور وجود دارد، باید به دنبال محصول نقطه پایانی باشید که امکان دسترسی از راه دور ایمن را فراهم می کند.

انواع حفاظت نقطه پایانی

قبل از انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی برای سازمان، مهم است که قابلیت های آن را ارزیابی کنید، بدانید که چگونه کار می کند و در برابر چه نوع تهدیداتی محافظت می کند. بیایید نگاهی به برخی از راه حل های موجود، نحوه محافظت در برابر تهدیدات سایبری و همچنین محدودیت های آنها بیندازیم.

1. آنتی ویروس

آنتی ویروس اساسی ترین محافظتی است که می توانید برای نقاط پایانی خود ارائه دهید. نرم افزار آنتی ویروس که معمولاً مستقیماً روی نقاط پایانی نصب می شود، برای شناسایی و حذف برنامه های مخرب طراحی شده است. این محصولات می توانند ویروس های شناخته شده شناسایی شده توسط امضا را شناسایی کنند یا با بررسی رفتار بدافزار جدید و بالقوه با امضای ناشناخته را شناسایی کنند. با این حال، آنها قادر به جلوگیری از روز صفر یا محافظت از نقاط پایانی در برابر آسیب پذیری های شبکه نیستند.

2. فیلتر کردن URL

ابزارهای فیلتر URL به محدود کردن ترافیک وب، به وب سایت های قابل اعتماد کمک می کنند. آنها از دسترسی کاربران به وب سایت هایی که دارای محتوای مخرب یا بالقوه مضر هستند جلوگیری می کنند. اگرچه این ابزارها به محافظت از نقاط پایانی در برابر دانلود های ناخواسته (drive-by downloads) کمک می‌کنند، اما باید همراه با سایر راه‌حل‌های امنیتی نقطه پایانی برای ایجاد محافظت قوی در برابر تهدیدات سایبری استفاده شوند.

3. کنترل برنامه

این راه حل ها کنترل می کنند که یک برنامه چه کاری را می تواند انجام دهد و چه کاری را نمی تواند انجام دهد. ابزارهای کنترل برنامه با استفاده از توابع لیست سفید، لیست سیاه و فهرست خاکستری، از نقاط پایانی با محدود کردن یا جلوگیری از اجرای برنامه های غیرمجاز و به خطر افتاده به گونه ای که داده های شبکه یا شرکت شما را در معرض خطر قرار می دهد، محافظت می کند. با این حال، راه حل های کنترل برنامه هیچ کنترلی بر افزونه های مرورگر و کدهای اجرایی مرورگر ندارند. علاوه بر این، آنها نمی توانند در مواردی که هکرها از آسیب پذیری های موجود در یک برنامه لیست سفید سوء استفاده می کنند کمک کنند.

4. کنترل دسترسی به شبکه

اینها راه حل های شبکه کامپیوتری هستند که از مجموعه ای از پروتکل ها برای اجرای سیاست هایی برای ایمن سازی دسترسی به گره های شبکه استفاده می کنند. آنها کنترل می کنند که دستگاه ها و کاربران به چه چیزی می توانند دسترسی داشته باشند و در زیرساخت شبکه انجام دهند. این راه‌حل‌ها به زیرساخت‌های مختلف شبکه مانند فایروال‌ها، سوئیچ‌ها و روترها اجازه می‌دهند تا با تجهیزات محاسباتی کاربر نهایی و سرورهای پشتیبان کار کنند تا قبل از برقراری ارتباط، سیاست‌های امنیتی شبکه را اعمال کنند. اگرچه راه‌حل‌های کنترل دسترسی شبکه با محدود کردن داده‌هایی که کاربران می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند و محدود کردن کارهایی که پس از اتصال می‌توانند انجام دهند، امنیت نقطه پایانی را افزایش می‌دهند، اما نمی‌توانند از آلوده شدن نقاط پایانی از طریق دانلودهای درایو و کد مرورگر مخرب جلوگیری کنند.

5. جداسازی مرورگر

امروزه مرورگرهای وب یکی از رایج‌ترین بردارهای حمله برای دانلودهای درایو، حملات روز صفر، باج‌افزارها، بدافزارهای جک کریپتو و سایر کدهای مخرب قابل اجرا توسط مرورگر هستند. راه‌حل‌های جداسازی مرورگر با اجرای جلسات مرور در محیط‌های ایزوله چه در نقطه پایانی یا سرور، یا در مورد راه‌حل‌های جداسازی مرورگر از راه دور (RBI) در مکان‌های دور خارج از شبکه سازمانی، در ابر یا شبکه DMZ، از نقاط پایانی محافظت می‌کنند.

در طول جلسات وب گردی، تمام کدهای موجود در مرورگر در یک محیط ایزوله اجرا می‌شوند و تنها یک جریان رسانه تعاملی ایمن به مرورگر دستگاه کاربر ارسال می‌شود. همه کدهای وب سایت — ایمن و مخرب — از مرورگر جدا می شوند و پس از اتمام وب گردی کاربر از بین می روند.

معماری حفاظت

برای اطمینان از حفاظت همه جانبه نقطه پایانی، سازمان ها باید رویکردی چندلایه برای امنیت نقطه پایانی داشته باشند. با لایه‌بندی راه‌حل‌هایی که آسیب‌پذیری‌های مختلف را برطرف می‌کنند تا شکاف‌های ایجاد شده توسط راه‌حل‌های فردی را بپوشانند، می‌توان به حفاظت بهینه دست یافت.

Cloud یا راه حل داخلی؟

تصمیم گیری بین راه حل داخلی یا ابری می تواند کار دشواری باشد زیرا هر دو مزایای قابل توجهی دارند.

راه حل های ابری مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را ارائه می دهند و ادغام و مدیریت آنها بسیار آسان تر است. همچنین سربار کمتری وجود دارد زیرا زیرساختی برای نگهداری وجود ندارد. فرآیند نصب سریعتر و ساده تر است و اگر راه حل فعلی نیازهای شما را برآورده نمی کند، تغییر به راه حل دیگری آسان تر است.

از سوی دیگر، اگر خط مشی امنیتی شرکت شما دسترسی به اینترنت را در شبکه های شما محدود می کند یا می خواهد کنترل بیشتری بر فرآیند و داده ها داشته باشد، یک راه حل نقطه پایانی داخلی ممکن است برای شما بهتر باشد. راه‌حل‌های امنیتی داخلی معمولاً پاسخگوتر و سریع‌تر از ابر هستند، زیرا انتقال و پردازش داده‌ها در یک شبکه محلی بسیار سریع‌تر از ابر است.

ارزیابی محصول(های) مربوطه

هنگامی که برای انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی برای سازمان گزینه های خود را محدود کردید و مشخص کردید که کدام محصولات امنیتی برای سازمان شما مناسب تر هستند، تحقیقات خود را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که محصولات از شهرت خوبی برخوردار هستند.

بهترین راه حل های امنیتی نقطه پایانی مجهز به ترکیب مناسبی از قابلیت های پیشگیری است. در عصر کنونی که جرایم سایبری فوق‌العاده پیچیده شده اند، سازمان‌ها به راه‌حل‌های امنیتی نقطه پایانی با قابلیت‌های امنیتی نسل بعدی نیاز دارند. از آنجایی که پیشگیری (نه شناسایی) اصل است، بهترین راه حل امنیتی نقطه پایانی، راه حلی است که از سازمان ها را در برابر انواع بدافزارها (به ویژه آنهایی که دارای امضای ناشناخته هستند)، تهدیدات روز صفر، APT ها محافظت می کند.

محصولات را تست و مقایسه کنید

مهم است که قبل از خرید یک اثبات مفهومی / آزمایشی انجام دهید. این به شما امکان می دهد تا اثربخشی راه حل را در رسیدگی به نیازهای سازمان خود تعیین کنید.

عاقلانه است که به تدریج عرضه کنید تا ببینید راه حل چگونه بر عملکرد کلی سیستم تأثیر می گذارد. مطمئن شوید که نرم افزار جدید باعث خرابی سیستم شما به دلیل مشکلات فنی یا اشکال نمی شود. پس از آن می توانید در صورت شناسایی مشکلات، به عقب برگردید.

نتیجه

اجرای بهترین شیوه های امنیت سایبری و انتخاب و ادغام یک راه حل امنیتی نقطه پایانی قوی و چند لایه، کلید محافظت از نقاط پایانی و شبکه سازمان شما در برابر آلودگی احتمالی بدافزار و سایر موارد نقض امنیتی است.

 

شرکت رایان سامانه آرکا ارائه کننده راهکارهای امنیتی قوی و چند لایه

شرکت رایان سامانه آرکا سابقه درخشان و چندین ساله در  ارائه راهکارهای امنیتی از جمله آنتی ویروس سازمانی را دارد. این شرکت نمایندگی رسمی و همکاری در فروش بسیاری از برندهای جهانی این حوزه از قبیل  اویرا ، سیمانتک ، کسپرسکی ، ایست ، بیت دیفندر ، سکرایت ، جی دیتا  را انجام می دهد.  آرکا در این راستا اخیرا نمایندگی آنتی ویروس chomar Endpoint Security را نیز دریافت کرده و با لایسنس اورجینال به مشتریان خود ارائه می دهد.

انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی برای سازمان
آنتی ویروس Chomar به لحاظ فنی
  • قدرت تشخیص بالا
    • مجهز به هوش مصنوعی
    • یادگیری ماشین

بر اساس دو مورد فوق آنتی ویروس داده های قبلی را بررسی و برای موارد جدید تصمیم گیری می کند.

  • سبک(سربارگزاری بسیار کم)
  • کسب امتيازات بالا در آزمون های Virus Bulletin
  • False Positive بسیار پایین
  • دارای EDR (بزودی)
انتخاب بهترین امنیت نقطه پایانی برای سازمان
آنتی ویروس Chomar به لحاظ پشتیبانی

آنتی ویروس chomar با داشتن کنسول مدیریتی پیشرفته و کاربر پسند محیطی با تنظیمات بسیار آسان و خوش دست برای ادمین ها و تمامی کاربران نهایی ارائه می دهد. همچنین راهنمای کامل استفاده از کنسول مدیریتی به زبان فارسی و انگلیسی برای استفاده مشتریان موجود می باشد. با این وجود پشتيباني مستقیم و عالی از آرکا و شرکت مادر در طول هفته برای مشتریان فراهم می باشد. Chomar دارای مشتریان بزرگ دولتی بوده که رضایت خود را از نرم افزار و پشتیبانی اعلام کرده اند.

آنتی ویروس Chomar به لحاظ ملاحظات اقتصادی 

دریافت قیمت ویژه پس از 4 ماه مذاکره برای ایران : Chomar نسبت به موارد مشابه دارای قیمت بسیار اقتصادی و رقابتی می باشد. بطور مثال  قیمت لایسنس اورجینال Chomar با لایسنس  اشتراکی سیمانتک تقریبا برابر است.یا قیمت ما در حد کمتر از پادویش می باشد.

امکان ارائه در ایران

این آنتی ویروس هیچ  نوع تحریم یا محدودیتی برای IP ایران ندارد. لایسنس اورجینال و بنام مشتری صادر شده و آپدیت سرورهای آن با بهترین سرعت برای ایران در دسترس می باشد.