در kaspersky security center 12به منظور افزایش امنیت در شبکه و سیستم کاربران وجلوگیری از آلوده شدن کلاینت ها توسط بد افزار های موجود بر روی حافظه های جانبی همانند فلش دیسک ها،مموری کارت ها،دیسک های نوری و… و همچنین کنترل لوازم های جانبی همچون پرینتر ها ،وب کم،مودم،بلوتوث و.. می توان برای کاربران شبکه محدودیت اعمال کرد و دسترسی آن ها را گرفت.
بدین منظور وارد پوشه دسته کاربران خود شوید.

سپس بر روی تب policies کلیک کنید.در منوی باز بر روی پالسی مورد نظر کاربران دابل کلیک کنید.

در پنجره باز شده وارد قسمت Security Control و زیر منوی Device Control شوید.

در این قسمت در لیست باز شده می تونید بر روی دستگاه یا لوازم جانبی مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه بلاک را انتخاب کنید و دسترسی کاربران را به دستگاه مورد نظر مسدود نمایید.
همچنین به منظور مستثنا کردن یک دیوایس مثل مدل خاصی از یک فلش مموری ها و یا مموری هایی که قبلا به کامپیوتر کاربر متصل شده اند و معرفی کردن آن ها به عنوان دیوایس قابل اعتماد به قسمت Trusted devices رفته و بروی Add کلیک کنید.

با انتخاب یکی از گزینه ها و زدن دکمه Refresh در پنجره باز شده می توانید به طور مثال فلش مموری هایی که قبلا به کامپیوتر کاربر متصل شده را ببینید.

با زدن چک باکس دستگاه مورد نظر و انتخاب گروه های کابران مورد نظر و زدن دکمه اوکی آن وسیله به عنوان دیوایس قابل اعتماد برای گروه هدف قابل استفاده خواهد بود.