• info@arka.ir
 • تماس با ما: 02191300476 - ۰۲۱۸۸۸۰۴۹۶۱
 • تهران، خیابان شهید بهشتی، خ پاکستان، کوچه ۴ پلاک ۱۱ واحد ۷
24 ژانویه 2022

پیشگیری از نشت داده ها امروز بیشتر از پیش ضروری است. داده ها با ارزش ترین دارایی یک شرکت هستند، از حق چاپ و فهرست مشتریان گرفته تا اطلاعات حساس در مورد کارکنان. اکثر داده ها اکنون به شکل الکترونیکی هستند. از طریق نرم‌افزار، پایگاه‌های اطلاعاتی و ابزارهای دیگر ایجاد شده و قابل دسترسی است و آن را در برابر از دست دادن و سرقت آسیب‌پذیر می‌کند.

در مورد امنیت درون سازمانی بیشتر بخوانید

آنچه خواهید آموخت:

 • پیشگیری از نشت داده ها چیست؟ چگونه از امنیت داده های خود مراقبت کنیم
 • اجزای اصلی DLP: یک واژه نامه کوچک
 • نرم افزار پیشگیری از نشت داده ها: چرا و چگونه انتخاب کنید
 • سوالاتی که باید از فروشندگان بالقوه پرسید

بیایید با یک تجربه واقعی شروع کنیم. هنگام کار با یک آژانس تبلیغاتی، یکی از همکاران من یک سند داخلی با تمام فاکتورها، از جمله قیمت های مربوط به یک مشتری ضروری، به آدرس ایمیل مدیر حساب خود ارسال کرد. اما متأسفانه، به جای انتخاب شرکت/حساب، او شرکت مشتری را انتخاب کرد – و مشتری در نهایت با یک بحث آماده در مورد چگونگی کاهش هزینه خود مواجه شد. همکار خیلی زود یک همکار سابق شد و مشتری مدت کوتاهی بعد آژانس را ترک کرد.
اگرچه ممکن است این سناریو اغراق آمیز به نظر برسد، این نوع اشتباهات در هر شرکتی اتفاق می افتد. علاوه بر این، آنها با سو نیت ترکیب می شوند، مانند یک کارمند ناراضی که پایگاه داده مشتری را می دزدد تا به رقیب بفروشد، یا پیمانکاری که لیستی از هر تراکنش انجام شده را دانلود می کند.

پیشگیری از نشت داده ها چیست؟ چگونه از امنیت داده های خود مراقبت کنیم

پیشگیری از از دست دادن داده ها (DLP) صرفاً فرآیندی است برای محافظت از داده های حساس شما از گم شدن، دسترسی افراد غیرمجاز یا سوء استفاده. این فرآیند معمولاً از ابزاری مانند نرم‌افزار و پلتفرم DLP برای طبقه‌بندی داده‌ها و تعیین اینکه چه چیزی محافظت شود و حفاظت واقعی از آن داده‌ها با پیاده‌سازی/اجرا کردن سیاست‌های امنیتی استفاده می‌کند.

در مورد راه کار پیشگیری از نشت اطلاعات Safetica بیشتر بدانید.

این رویکرد نه تنها به نفع تجاری شرکت است، بلکه قانوناً توسط مقرراتی مانند GDPR، HIPAA و PCI-DSS مورد نیاز است. و البته، این فرآیند باید در فرآیندهای شرکت و مدیریت داده ها تعبیه شود. هر شرکتی تا حدی نیاز به حل مسائل زیر دارد:

 • حفاظت از مالکیت معنوی و اسرار تجاری برای نتایج مالی سازمان شما و شهرت برند شما حیاتی است.
 • رعایت مقررات برای اطمینان از انطباق با اقدامات امنیتی حفاظت از اطلاعات، برای شناسایی و جلوگیری از نقض مقررات.
 • بینشی در مورد اثربخشی سازمان خود برای بهینه سازی فرآیندها و منابع داخلی، مانند استفاده از سخت افزار یا نرم افزار.

اجزای اصلی DLP: واژه نامه کوتاه

بیایید نگاهی به DLP بیندازیم و آنچه را که باید در هنگام تنظیم این فرآیند در نظر بگیرید. این در هنگام بحث در مورد کاربردها و مزایای نرم افزار خاص پیشگیری از از دست دادن داده مفید خواهد بود.

مهمترین دارایی داده است.

داده در حالت استراحت: داده‌های ذخیره شده در بایگانی‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی که به طور فعال قابل دسترسی یا پردازش نیستند.

داده‌های در حال حرکت: داده‌های در حال انتقال یا در حال پرواز که از یک مکان به مکان دیگر منتقل می‌شوند، یعنی با کپی کردن یا دانلود. این انتقال ممکن است در یک شبکه سازمان یا خارج از آن اتفاق بیفتد. هر دو نوع نیاز به محافظت دارند و بیشتر در برابر حمله یا تهدید آسیب پذیر هستند.

داده های در حال استفاده: داده های فعالی که در حال حاضر توسط سیستم در حال خواندن، پردازش، به روز رسانی یا حذف هستند.

نرم افزار جلوگیری از از دست دادن داده ها از این داده ها در برابر برخی از انواع حوادث داده محافظت می کند. این حوادث ممکن است با توجه به عمد آنها (از اشتباه تا سرقت) و با سطوح مختلف شدت و گستردگی متفاوت باشد.

از دست دادن داده: رویدادی که منجر به حذف، خراب شدن یا غیرقابل دسترس شدن داده می شود
نشت داده/نشت داده: انتقال غیرمجاز داده ها
نقض داده ها: انتشار عمدی یا غیرعمدی اطلاعات حساس

درست است که “پیشگیری از نشت داده” به این معنی است که از نشت داده ها جلوگیری می کند، اکثر نرم افزارها در برابر نشت داده ها و در برخی سناریوها در برابر نقض داده ها محافظت می کنند. اصطلاح “پیشگیری از از دست دادن داده” به قدری گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، و برای مدت طولانی استفاده می شود، احتمالاً این روش ترجیحی برای توصیف راه حلی است که افشای اطلاعات حساس یا سوء استفاده در خارج از یک شرکت را دشوار می کند.

این مشکلات داده می‌تواند در نقاط پایانی، مانند دستگاه‌هایی مانند رایانه، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، یا چاپگرها و USB، یا در پوشه‌های مشترک، NAS یا سرورها رخ دهد. امنیت نقطه پایانی بخش مهمی از حفاظت از داده ها در زمان کار ترکیبی و BYOD است.

جلوگیری از نشت داده ها
مهم ترین فرآیند تعیین ارزش داده ها است، زیرا همه داده ها یکسان ایجاد نشده اند.

هنگام تعیین ارزش داده ها، توجه به موارد زیر ضروری است:

شناسایی و طبقه‌بندی داده‌ها صرفاً به معنای کشف این است که داده‌ها کجا هستند و آیا نیاز به محافظت دارند و تا چه حد. این فرآیند ممکن است دستی، با استفاده از قوانین و ابرداده، یا نیمه خودکار با استفاده از طبقه‌بندی محتوا و زمینه و طبقه‌بندی کاربر نهایی باشد. در آینده، هوش مصنوعی و ML از نظر تئوری می توانند طبقه بندی کاملاً خودکار را فعال کنند (اما همچنان باید تحت کنترل انسان باشند). طبقه بندی داده ها با استفاده از محتوا و زمینه انجام می شود.
محتوای داده ها: اگر یک سندحاوی شماره کارت اعتباری یا اطلاعات بیماران بیمارستان است، ارزش دارد که از ارسال آن به افراد خارج از شرکت یا حتی افراد غیرمجاز در یک موسسه جلوگیری شود.

زمینه داده ها: اطلاعات کجا و چه زمانی ایجاد شد، کجا ذخیره شد و چگونه تغییر کرد.

و در نهایت، با قرار دادن همه این اجزاء، ممکن است بتوانید نشت داده ها را تشخیص دهید و/یا از آنها جلوگیری کنید. تشخیص به معنای داشتن اطلاعات پس از واقعیت است (مانند هشداری مبنی بر اینکه یک کارمند پرونده حساسی را به خارج از شرکت ارسال کرده است). در مقابل، پیشگیری به معنای اطمینان از عدم افشای اطلاعات است (به عنوان مثال، هنگام تلاش برای آپلود یک فایل در اینترنت، آپلود مسدود شده است).

 

6 دسامبر 2021

در این مقاله تنظیمات VoIP آسیاتک را برای آرکاگیت آموزش می دهیم. آرکاگیت برخلاف محصولات خارجی، با VoIP شرکت های داخلی کاملا سازگار است.

معرفی

آرکاگیت UTM ساخت ایران، به دست متخصصان ایرانی در شرکت رایان سامانه آرکا است. این محصول با به كارگيري فن‌آوری‌های پيشرفته امنيتی،  شبکه‌هاي كامپيوتري را در مقابل انواع تهدیدات امنیتی، محافظت می‌کند. آرکاگیت، تمامی امکانات امنیتی شامل: فایروال، VPN ، آنتی ویروس، آنتی اسپم، فیلترینگ وب (براساس نام‌سایت، IP و موضوع)، مقابله با تهدید شامل (IPS/IDS) ، مدیریت پهنای باند و حسابرسي اينترنت را در قالب یک دروازه امنیتی كاملا قابل اعتماد ارائه مي‌نمايد. امکان نصب و راه اندازی در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر است.

علاوه بر امکانات مذکور، آرکاگیت دارای حسابرسی اینترنت کامل ( کنترل سرعت، حجم و زمان شناور) برای کاربران و گروه کاربران است. این محصول همچنین دارای گزارشگیری کامل از وضعیت شبکه و عملکرد کاربران است.

در مورد آرکاگیت بیشتر بخوانید.

مراحل انجام تنظیمات VOIP

مراحل انجام تنظیمات VoIP (ویپ) آسیاتک در آرکاگیت را گام به گام نمایش می دهیم:

گام ۱

وارد کنسول مدیریت آرکاگیت می شویم. از منوی IP Telphony بر روی External channel کلیک می کنیم. بر روی گزینه Add و سپس بر روی IP Telphonu SiP Provider کلیک می کنیم.

تنظیمات VoIP در آرکاگیت

گام ۲

آدرس سرور را از شرکت آسیاتک دریافت می کنیم و در قسمت Server address وارد می کنیم. مقدار پورت را ۵۰۶۰ تنظیم می کنیم. قسمت لاگین هم شماره تلفن دریافتی از آسیاتک است را به همراه کد وارد می کنیم.

تنظیمات VoIP در آرکاگیت

گام ۳

rule های مورد نظر خود را وارد می کنیم. توجه کنید که rule مربوط به provider را نیز وارد کنید.

تنظیمات VoIP در آرکاگیت

مطالب مربوطه:

VOIP

4 دسامبر 2021
امنیت پیام رسان ها

با Safetica می توانید با امنیت بیشتری از پیام رسان ها استفاده کنید. شرکت رایان سامانه آرکا، نماینده انحصاری Safetica است. Safetica متخصص حفاظت از اطلاعات است. ما نگرانی های امنیتی در مورد پیام رسان های محبوب را تجزیه و تحلیل می کنیم. با ارائه راه کارها و تنظیم قوانین و سیاست ها از داده های حساس شما محافظت می کنیم.

امنیت پیام رسان ها

 • حجم اطلاعات ارسال شده از طریف پیام رسان ها در طول همه گیری کرونا بیش از دو برابر شده است.
 • اولین قرنطینه در بهار ۲۰۲۰ منجر به افزایش ۵۰ درصدی انتقال اطلاعات از طریق اینترنت شد. این در حالی است که حافظه های قابل حمل روش ترجیحی قبل از کرونا بودند. جهش بزرگی نیز در طول پاییز ۲۰۲۰ و بهار ۲۰۲۱ رخ داد، زمانی که حجم ارتباطات آنلاین ۳۰٪ افزایش یافت.
 • نرم‌افزار‌های ارتباط تیمی مانند Microsoft Teams یا Zoom، مانند پیام‌رسان هایی مثل WhatsApp و Telegram، رونق عظیمی را تجربه کردند.
 • این روند به ویژه برای شرکت ها و امنیت داده های آنها دارای اشکالاتی است.

ما در رایان سامانه آرکا با ارائه رایگان لایسنس Safetica به شما دید کاملی نسبت به سازمان خود می دهیم . همچنین تهدیدات امنیتی مجموعه و عملکرد کارکنان را برای شما شفاف می کنیم.

ارتباطی خصوصی و کاری قاطی نمی شود!

در گذشته، یکی از تهدیدات امنیتی اصلی ایمیل خصوصی و ذخیره داده ها بود. امروز بیشتر چت خصوصی و داده های ابری هستند. عملاً همه از ایمیل های سازمانی استفاده می کنند و تهدید جدید ترکیب ارتباطات خصوصی و سازمانی است. هرچند گم کردن یک فلش درایو با اطلاعات داخلی یا دزدیده شدن لپ‌تاپ سازمانی توسط کارمندان بسیار رایج است. امروزه استفاده از ایمیل خصوصی، فضای ذخیره‌سازی ابری ناامن یا پیام‌رسان فوری برای اهداف کاری بسیار رایج‌تر است.

این نوع ارتباط و انتقال داده راحت است و مزایای واضحی دارد. به همین دلیل است که شرکت ها نباید سعی کنند آن را ممنوع کنند، بلکه با آن روبرو شوند. از نقطه نظر امنیت داده ها، شرکت ها باید ابزارهای مناسب و کاربرپسند را انتخاب کنند. با راه کارهای امنیتی از استفاده ایمن آن ها اطمینان حاصل کنند. با این حال، هر ابزاری از جمله ابزارهای ارتباطی B2B می تواند به اشتباه مورد استفاده قرار گیرد. باید به تنظیم قوانین و سیاست ها مانع بروز اشتباه شد.

در مورد امنیت درون سازمانی بیشتر بخوانید.

راه کار Safetica برای جلوگیری از نشت اطلاعات

راه کار جلوگیری از نشت داده های (Data loss Prevention) Safetica این امکان را به شما می دهد که از ارسال داده های حساس به وسیله پیام رسان های فوری مانند واتس اپ و تلگرام جلوگیری کنید. ما در رایان سامانه آرکا با تنظیم مقررات و سیاست ها، از اطلاعات حساس شما محافظت می کنیم. Safetica قابلیت محافظت از داده ها در هر جایی که داده های شما هستند را فراهم می کند.

چگونه می توانم روی داده های شرکت کنترل داشته باشم؟

هنگام انتخاب ابزارهای ارتباطی برای استفاده در شرکت، مهم است که بررسی کنید آیا داده ها به طور دائم ذخیره می شوند یا خیر. اگر این ابزارها از هر نقطه ای به طور دائم در دسترس باشد، کنترل آن را از دست می دهید و خطر نشت آن وجود دارد. انتخاب ابزارهای B2B که به شما امکان می دهد دسترسی و اتصال را کنترل کنید بسیار مهم است. درست مانند ابر شرکت شما، داشتن احراز هویت دو مرحله‌ای قوی حیاتی است.

من به طور ایده آل از همه برنامه های پیام رسانی فوری برای ارتباطات خصوصی روزمره که برای چت با دوستان و خانواده استفاده می کنیم اجتناب می کنم. این برنامه‌ها متعلق به تلفن‌های هوشمند خصوصی هستند، نه روی لپ‌تاپ‌های سازمان یا شرکت. ارتباط با مشتریان باید از طریق حساب های شرکت در رسانه های اجتماعی باشد. با این حال، هنوز لازم است که احراز هویت دو مرحله ای را تنظیم کنید و از ابزارهای مناسب برای ایمن سازی اطلاعات شرکت استفاده کنید تا اطلاعات مهم درز نکند.

با Safetica می توانید نحوه استفاده کارکنان از منابع سازمان را مشاهده کنید. با بررسی میزان زمانی که کارکنان برای انجام کارهای شخصی صرف می کنند می توانید بهره وری را بهبود دهید.

در مورد قابلیت های Safetica بیشتر بدانید.

تقریباً هر پلتفرمی مشکلات امنیتی داشته است.

تقریباً همه پلتفرم‌های ارتباطی از فیس‌بوک مسنجر و واتس‌اپ گرفته تا Microsoft Teams و زوم اخیراً با مشکلات امنیتی مواجه شده‌اند. سرویسی ارزش استفاده را دارد که این مشکلات را به طور مستقیم حل کند. یک نکته مفید تمایل این سرویس به اطلاع کاربران در مورد این مشکلات و زمان صرف شده برای رفع آنها است. هنگامی که رفع مشکل زمان زیادی می برد، احتمال اینکه اشتباه توسط عوامل خارجی مورد سوء استفاده قرار گیرد بیشتر است. به محض اینکه اطلاعات مربوط به یک حفره امنیتی بالقوه در دسترس عموم قرار می گیرد، بسیاری از هکرها/شغل ها سعی می کنند از آن سوء استفاده کنند، به ویژه از روسیه و چین. به همین دلیل مهم است که به تاریخچه خدمات نگاهی بیندازید و میزان انعطاف پذیری و سرعت واکنش آنها را ارزیابی کنید. امنیت پیام رسان ها با Safetica بالاتر می رود و امکان کنترل داده های خروجی به وسیله آن ها وجود دارد.

حجم داده های منتقل شده همچنان رو به رشد خواهد بود

جدای از جلوگیری از نشت داده ها، برنامه ریزی برای آینده نیز خوب است. زمان استفاده فعال از پلتفرم های ارتباطی در طول این همه گیری دو برابر شده است.  مطمئنا این روند افزایشی ادامه خواهد داشت. همین امر در مورد استفاده از تماس های ویدیویی و ترافیک کلی اینترنت نیز صدق می کند.

ارتباطات ایمن شرکت و به اشتراک گذاری داده ها مسائل پیچیده ای هستند که نیاز به رویکرد مسئولانه از سوی مدیریت و کارکنان دارد. تلاش برای مبارزه با این روندها بیهوده است. بهتر است آنها را زودتر بررسی کنید، قوانین مناسب را تنظیم کنید، تهدیدات احتمالی را رصد کنید و سناریوهایی را برای به حداقل رساندن چالش های فعلی و آینده آماده کنید. می توانید از کارمندان خود بپرسید که دوست دارند از چه ابزاری استفاده کنند و چرا و سپس یک جایگزین مشابه اما مطمئن تر به آنها پیشنهاد دهید. همچنین دلیل خوبی برای تغییر سیستم عامل شما است.

رایان سامانه آرکا، نماینده انحصاری Safetica در ایران است. ما آماده ایم با ارائه راه کار جلوگیری از نشت اطلاعات (Data Loss Prevention) از اطلاعات شرکت یا سازمان شما در هر سطحی محافظت کنیم.

30 نوامبر 2021
safetica user behavior

رفتار کاربران را با استفاده از Safetica UEBA تحلیل کنید و از تهدیدادت درون سازمانی جلوگیری کنید

با Safetica می توانید رفتار کارکنان خود را تحلیل کنید. شما علاوه بر تحلیل رفتار کارکنان مستقر در سازمان، می توانید کارکرد کارکنان دورکار خود را نیز پایش(Monitor) کنید. با ماژول Safetica UEBA می توانید تعداد پرینت ها را مدیریت کنید. همچنین نحوه استفاده از منابع سازمان را کنترل کنید. با مدیریت دارایی های سازمان و رفتار کارکنان با Safetica شما می توانید بهتر و با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت قدم بردارید.

 

 • ۴۶درصد کارکنان اظهار کردند که در حین دور کاری فایل های سازمان را به کامپیوترهای شخصی منتقل می کنند.

 • ۱۳درصد از کارکنان اظهار کردند که در صورت مشکل اتصال ایمیل سازمانی، ایمیل های کاری را با با اکانت شخصی ارسال می کنند.

 • ۷۵درصد از کارکنان اظهار کردند که با دورکاری در مکان های عمومی مشکلی ندارند.

 • ۹نفر از هر کارمند دورکار ترجیح می دهند درجه ای از دور کاری را ادامه دهند.

 

در مورد تهدیدات درون سازمانی بیشتر بخوانید

 

safetica ueba

با Safetia شما متوجه می شوید که:

 • کارکنان ساعات کاری خود را چگونه می گذرانند؟

 • آیا کاربران واقعاً ساعت های گزارش شده خود را کار می کنند؟

 • آیا کاربران فعالیت هایی انجام می دهند که مسئولیت آنها بر عهده آنهاست؟

 • چگونه فعالیت های خطرناک و غیرمولد را مسدود و گزارش کنیم؟

 • چگونه متوجه شویم که کاربر قصد ترک شرکت یا جستجوی شغل جدید را دارد؟

 

۲۲درصد از حوادث امنیتی، درون سازمانی است. حوادث امنیتی بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ از نظر فراوانی ۴۷درصد افزایش یافته است.

 

امنیت اطلاعاتی که کارایی عملیاتی شرکت را فعال نگه می دارد

Safetica به شما کمک می کند که امنیت اطلاعات را بدون کاهش کارایی عملیاتی تامین کنید.

شرکت رایان سامانه آرکا، نماینده انحصاری Safetica در ایران است. ما آماده ایم با ارائه دموی آنلاین و نصب و پیکربندی آزمایشی Safetica امنیت سازمان شما را ارتقا دهیم.

ماژول تحلیل رفتار کارکنان Safetica نگرانی شما در مورد عملکرد آن ها را برطرف می کند

 • فعالیت و رفتار کارکنان را با جزئیات پایش کنید.

 • اختلافات میان کار گزارش شده در مقایسه با کار واقعی را آشکار کنید.

 • یک نمای کلی و جامع از کار مفید انجام شده در سازمان دریافت کنید.

 • از دید کافی برای ایمن سازی داده ها و فضای کاری خود استفاده کنید.

24 نوامبر 2021

نصب گروهی با استفاده از GPO در صورت استفاده از  Active Directory امکان پذیر است. با این روش شما می توانید  Downloader Agent ها را به صورت گروهی نصب کنید.

در این مقاله نمونه ای از نصب گروهی Safetica را در Windows Server 2016 با استفاده از Group Policy مشاهده می کنید که بسته به نسخه سیستم سرور شما می تواند کمی متفاوت باشد.

در مورد Safetica بیشتر بخوانید.

مراحل نصب گروهی با استفاده از GPO

 1. بسته نصب Downloader Agent را از Safetica Universal Installer استخراج کنید .
 2. Downloader Agent را در یک اشتراک شبکه ذخیره کنید و حق دسترسی ( خواندن و اجرا کافی خواهد بود) را در این پوشه برای گروه مورد نظر (احتمالاً کاربران دامنه و رایانه های دامنه ) تنظیم کنید – در صورت بروز هرگونه مشکل دسترسی، لطفاً حقوق دسترسی را به کنترل کامل برای همه ارتقا دهید.
 3. به Administrative Tools > Group Policy Management بروید ( run > gpmc.msc را تایپ کنید ).گام 3 نصب گروهی با GPO
 4. روی واحد سازمانی که می خواهید Downloader Agent را در آن مستقر کنید کلیک راست کرده و Create a GPO in this domain را انتخاب کنید و آن را به اینجا پیوند دهید…گام 4 نصب گروهی با GPO
 5. شی جدید را نام گذاری کنید (مثلاً Safetica Deployment).
 6. روی Group Policy تازه ایجاد شده خود کلیک راست کرده و Edit را انتخاب کنید .گام 6 نصب گروهی با GPO
 7. به Computer Configuration > Policies > Software Settings بروید و روی install Software کلیک کنید .گام 7 نصب گروهی با GPO
 8. در پنجره ای که لیستی از نرم افزارها را در آن قرار دارد کلیک راست کرده و New > Package … را انتخاب کنید .گام 8 نصب گروهی با GPO
 9. به پوشه شبکه اشتراکی که در آن Downloader Agent کپی کرده اید بروید و آن را انتخاب کنید.گام 9 نصب گروهی با GPO
 10. Assigned را انتخاب کرده و با OK تأیید کنید .گام 10 نصب گروهی با GPO
 11. Computer Setup > Management Templates > Windows Components > Windows Installer را باز کنید . مورد Always install with elevated privileges را پیدا کنید و آن را روی Enabled قرار دهید. این تضمین می کند که Downloader Agent به درستی و بدون مشکل در نقاط پایانی نصب شده است.گام 11 نصب گروهی با GPO
 12. پس از راه اندازی مجدد نقاط پایانی که این خط مشی برای آنها ایجاد شده است، Downloader Agent به طور خودکار نصب می شود.
 13. برای اعمال به روز رسانی سیاست، دستور gpupdate /force را در نقاط پایانی وارد کنید.

16 نوامبر 2021
نشت اطلاعات

نشت اطلاعات چیست؟

اطلاعات دارایی‌های حیاتی هر کسب و کار و سازمانی است. هنگامی که اطلاعات حساس نشت می‌کند یا به سرقت می رود، شهرت، مزیت رقابتی و سودآوری آسیب می بیند. همچنین ممکن است عواقب قانونی داشته باشد.

۶۰درصد از شرکت های کوچک پس از نشت مکرر اطلاعات ورشکسته می شوند

به گفته اتحاد ملی امنیت سایبری ایالات متحده، حدود ۶۰ درصد از مشاغل کوچک در عرض شش ماه پس از رخنه اطلاعات بزرگ بسته می شوند. نه تنها کسب و کارهایی که به اطلاعات حساس وابسته هستند، بلکه شرکت ها در هر اندازه و در هر سطح با مشکل از دست دادن اطلاعات روبرو هستند… و همه آنها باید از اطلاعات خود در برابر از دست دادن و سوء استفاده محافظت کنند.

 

 

تیک ۸۵ درصد از شرکت ها با نقض اطلاعات مواجه می شوند
تیک ۱۵۰٫۰۰۰ دلار میانگین هزینه یک نقض اطلاعات است
تیک ۸۰ درصد از اطلاعات دزدیده شده یا از دست رفته، اطلاعات شناسایی شخصی مشتریان است
تیک به طور متوسط ۲۸۰ روز برای یافتن و جلوگیری از نشت اطلاعات زمان نیاز است
تیک ۶۰ درصد از کسب و کارهای کوچک به دلیل نشت اطلاعات بزرگ ظرف شش ماه تعطیل می شوند

 

جلوگیری از نشت اطلاعات

 

چگونه می توانید از نشت داده‌ها در شرکت خود جلوگیری کنید؟

شرکت رایان سامانه آرکا، نماینده انحصاری Safetica در ایران، ارائه دهنده رسمی راه‌کار جلوگیری از نشت اطلاعات

از دست دادن اطلاعات ممکن است هر زمانی رخ دهد. اطلاعات حساس شما به‌طور تصادفی یا عمدی به اشتراک گذاشته می‌شوند: ایمیلی با محتوای حساس به رقیب ارسال می‌شود، لپ‌تاپ با پایگاه داده شرکت به سرقت می‌رود یا کارمندی با اطلاعات جامع مشتریان از آن خارج می‌شود. راه حل های پیشگیری از نشت اطلاعات ( DLP) این ازنشت یا سرقت اطلاعات ناخواسته را ردیابی می کنند، در مورد آن گزارش می دهند و می توانند به لطف قوانین و سیاست ها از این حوادث جلوگیری کنند.

با راهکار DLP شرکت Safetica که به صورت رسمی و انحصاری توسط شرکت رایان سامانه آرکا ارئه می‌شود، شما برای مواجهه با تمام این ناملایمات آماده خواهید بود:

در مورد قابلیت‌های Safetica بیشتر بخوانید.

ممیزی اطلاعات حساس
ممیزی اطلاعات حساس برای درک مسیر و چگونگی نشت اطلاعات.
حفاظت از داده های حساس
با سیاست های امنیتی اطلاعات حساس خود را ایمن و از آن ها حفاظت کنید.
تنظیم هشدار آنی
گزارش های خودکار و هشدارهای آنی را برای رویدادهای در حال وقوع که نیاز به مداخله دارند تنظیم کنید.