در این مقاله قصد داریم ویژگی های SmarterMail را بررسی نماییم . SmarterMail جایگزین Microsoft Exchange است زیرا تنها سرور ایمیل در بازار است که از MAPI پشتیبانی می کند، پروتکلی که Exchange و Outlook را تامین می کند. این بدان معناست که هر عملی را که  در Exchange انجام می دهید، می‌توانید با SmarterMail انجام دهید: بدون نیاز به پلاگین و نرم‌افزار اضافی. SmarterMail همه اینها  را با هزینه ای کمتر از هزینه Exchange ارائه می دهد. و برخلاف Exchange، ویژگی‌هایی مانند پیام‌رسانی فوری و کنفرانس صوتی/تصویری با اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش بدون پرداخت هزینه اضافی شامل می‌شوند.

 

Webmail Client قدرتمند

سازگار با تمام مرورگرهای وب دسکتاپ و تلفن همراه ، استفاده از webmail client نیاز به هر نرم افزار دیگری را از بین می برد، از webmail client های ایمیل گرفته تا برنامه های تقویم، فضای دیسک و منابع سیستم را آزاد می کند، و وظایف تعمیر و نگهداری ناشی از نصب نرم افزارهای بیشتر را حذف می کند. لپ تاپ و کامپیوترهای شخصی.

 

هر Webmail Client در هر سیستم عامل

با پشتیبانی از تمام پروتکل های ایمیل ، از جمله IMAP، POP، EAS، EWS، WebDav، و MAPI، می توانید دسکتاپ client خود را انتخاب کنید Outlook  برای Windows  یا MacOS ، Apple Mail، Windows Mail، eM Client، Thunderbird، Gmail، Spark. ، Mailbird، و تعداد بیشماری دیگر! علاوه بر این، SmarterMail (اسمارترمیل) تنها سرور پست الکترونیکی ویندوز در بازار است، غیر از Exchange، که در مقابل ارائه پلاگین های Outlook که به سادگی ویژگی های Exchange را تقلید می کنند، از MAPI پشتیبانی می کند. این امر SmarterMail را جایگزین مناسبی برای Microsoft Exchange می کند.

 

همکاری تیمی

اسمارترمیل تعدادی از ویژگی های همکاری را ارائه می دهد که کار با اعضای تیم، مشتریان و شرکا را آسان می کند. این شامل تقویم‌های سازمانی، برنامه‌ریزی اتاق کنفرانس، مخاطبین مشترک، تقویم‌ها، وظایف و یادداشت‌ها، پیام‌رسان فوری، جلسات آنلاین برای کنفرانس آنلاین و موارد دیگر می‌شود.

 

امنیت ایمیل استاندارد صنعتی

از ویژگی های SmarterMail وجود چندین ویژگی امنیتی ایمیل است که بدون صرف هزینه بیشتر یا افزودن نرم افزار third-party در دسترس هستند. این شامل فیلتر spam استاندارد صنعتی و همچنین آنتی ویروس در سطح سازمانی است. علاوه بر این،  SmarterTools راه‌حل‌های سطح سازمانی مانند Message Sniffer را ارائه می‌دهد که می‌توانند به طور یکپارچه ادغام شوند.

مدیریت ساده

با یک فرآیند راه اندازی بسیار ساده، نصب و اجرای اسمارترمیل چند دقیقه طول می کشد. از آنجا، اسمارترمیل تعدادی ابزار مدیریتی را به مدیران سیستم ارائه می دهد تا به اجرای روان کارها کمک کند. علاوه بر این، وظایف ساده ای را می توان به مدیران دامنه واگذار کرد و مدیران سیستم را برای انجام وظیفه مهم تر یعنی پایدار و ایمن نگه داشتن سرور آزاد کرد.

 

 

با استفاده از هر مرورگری که می خواهید به تمام ویژگی هایی که اسمارترمیل ارائه می دهد دسترسی داشته باشید. اسمارترمیل برای کار با تمام مرورگرهای دسکتاپ و همچنین تمام مرورگرهای تلفن همراه توسعه یافته است و به اندازه هر email client موجود در بازار قدرتمند است. بنابراین در حالی که می توانید از یک کلاینت دسکتاپ یا تلفن همراه استفاده کنید، نیازی به استفاده از client  ندارید. علاوه بر این، Webmail Client ما سریع، قابل اعتماد و بسیار ایمن است و آن را به راه حلی ایده آل برای کاربران معمولی و قدرتمند تبدیل می کند.

قدرت یک کلاینت ایمیل دسکتاپ درست در مرورگر مورد علاقه شما. ویرایشگر قوی HTML، پوشه‌های سفارشی، فیلتر محتوای درخواستی، فوترهای سفارشی و موارد دیگر.

ویژگی های دیگر عبارتند از:

 • لغو اشتراک ساده
 • اعلان های فرستنده خارجی
 • ردیاب های ایمیل را مدیریت کنید
 • پشتیبانی از دسته/تگ
 • به سمت آشغال حرکت کنید
 • Shield تأیید فرستنده(Sender Verification Shield)

 

تقویم و برنامه ریزی

برنامه ریزی آسان شد. اتاق‌های کنفرانس، در دسترس بودن شرکت‌کنندگان، پشتیبانی از ساعت محلی، نماهای پیش‌فرض (به عنوان مثال، روز، هفته، ماه)، ساعات کاری، رویدادهای تکرارشونده و موارد دیگر.

جلسات آنلاین

از ویژگی های SmarterMail کنفرانس صوتی و تصویری برای تیم شما. شامل اشتراک‌گذاری صفحه، شرکت‌کنندگان در چت نامحدود، اشتراک‌گذاری فایل با پیش‌نمایش، کنفرانس‌های عمومی یا خصوصی و موارد دیگر است.

پیام رسانی فوری

از ویژگی های SmarterMail شامل یک سرور XMPP/Jabber قوی است که از چت صوتی، تصویری و متنی پشتیبانی می کند. بنابراین، این راه‌حل ایده‌آل برای چت با افراد یا گروه‌های کوچک است و می‌توان آن را مستقیماً از سرویس گیرنده ایمیل وب یا با استفاده از برنامه پیام فوری ترجیحی شما – روی دسکتاپ یا موبایل شروع کرد.

امکانات آن عبارتند از:

 • چت صوتی، تصویری و متنی
 • پشتیبانی از سرویس گیرنده دسکتاپ / تلفن همراه(به عنوان مثال، Adium، IM+، و غیره)
 • به اشتراک گذاری فایل با پیش نمایش
 • بایگانی فوری
 • تاریخچه قابل دانلود

مدیریت وظایف و کارها

از ویژگی های SmarterMail سیستم کار قوی آن برای کمک به کاربران برای پیگیری کارهایی که باید انجام دهند ، است. از لیست های خرید گرفته تا کارهای طولانی مدت، کاربران می توانند لیستی از اقلام ایجاد کنند، تاریخ سررسید، وضعیت به روز رسانی و درصد تکمیل را تعیین کنند و حتی وظایف را اولویت بندی کنند. و در مواقعی که تبادل ایمیل منجر به انجام یک کار می شود، پیام های ایمیل می توانند نقطه شروع وظایف باشند یا به آن ها پیوند داده شوند تا تمام ارتباطات پیرامون آن کار سازماندهی شده باشد.

 

یادداشت

یکی از ویژگی های SmarterMail مواردی مانند لیست خرید، کارهای انجام شده و موارد دیگر است که می توانید آن ها را پیگیری کنید. شامل کدگذاری رنگ و دسته بندی برای سازماندهی، اشتراک گذاری، و می تواند با تلفن همراه و مشتریان دسکتاپ همگام شود.

مخاطبین

تماس های شخصی و تجاری را پیگیری کنید. شامل پشتیبانی GAL، پیوست‌ها، قابل اشتراک‌گذاری و همگام‌سازی با مشتریان موبایل و دسکتاپ، دسته‌بندی‌ها و موارد دیگر است.

ذخیره سازی فایل

به سادگی با آپلود یک فایل و سپس پیوند دادن به آن فایل از درون پیام ایمیل خود، پیوست های فایلهای بزرگ را حذف کنید. حفاظت از رمز عبور، محدودیت های زمانی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

پشتیبانی کامل از زبان

ترجمه سمت سرور به 15 زبان برای ایمیل وب و بیش از 100 زبان برای انتقال صندوق پستی، درست مانند Microsoft Exchange  . تنظیم زبان بر اساس کاربر، ایجاد پیام های سیستمی ترجمه شده و سایر موارد انجام می پذیرد .

 

مایکروسافت Outlook

فریب افراد تقلید کننده ای را نخورید که می گویند عملکرد Exchange را ارائه می دهند اما به پلاگین Outlook یا نرم افزار اضافی نیاز دارند. Outlook را به اسمارترمیل وصل کنید دقیقاً همانطور که آن را به Microsoft Exchange وصل می کنید.اسمارترمیل بدون هیچ نرم افزار اضافی، بدون افزونه های Outlook و بدون هزینه اضافی برای هر کاربر، ویژگی هایی را که می خواهند و نیاز دارند به شما می دهد. پوشه ها، مخاطبین، تقویم ها، وظایف و یادداشت های خود را به اشتراک بگذارید. دسته بندی اقلام؛ پرچم گذاری پیام ها برای پیگیری و ایجاد لیست کارهای انجام شده

 

SmarterMail  و Exchange

اسمارترمیل و Exchange تنها دو سرور ایمیل در بازار هستند که پشتیبانی بومی MAPI را ارائه می دهند. در حالی که سایر سرورهای ایمیل ادعا می کنند که دارای عملکرد Exchange هستند، آنها به پلاگین های شخص ثالث یا سایر نرم افزارهای اضافی متکی هستند که برخی، نه همه آن ها، ویژگی های Exchange را تقلید می کنند. افزونه‌ها می‌توانند باگ و ناپایدار باشند، یکپارچه‌سازی و عملکرد کامل Outlook را ارائه نمی‌دهند و به مدیریت بیشتری نیاز دارند.

 Windows و Mac

با پیاده سازی بومی MAPI از طریق HTTP و خدمات وب Exchange (EWS)، SmarterMail می‌تواند با Microsoft Outlook در هر دو رایانه ویندوز و همچنین مک استفاده شود و به کاربران در هر دو پلتفرم ویژگی‌ها و عملکرد Exchange  را می‌دهد.

قدرت Exchange

با  اسمارترمیل ، می توانید آنچه را که در Microsoft Outlook انجام می دادید ، انجام دهید، درست مثل اینکه از Exchange یا Microsoft 365 (Office) استفاده می کنید.

 

کلاینت های ایمیل دسکتاپ و موبایل

اسمارترمیل با پشتیبانی از پروتکل‌های استاندارد صنعتی مانند  MAPI، EAS، EWS، IMAP، POP، CalDAV، CardDAV، و Jabber/XMPP می‌تواند تقریباً با هر ایمیل دسکتاپ یا تلفن همراه یا کلاینت چت، برنامه تقویم و برنامه مخاطبین همگام‌سازی شود. یا حتی سرویس برنامه ریزی کلاینت‌های  Windows، MacOS، و حتی لینوکس برای دسکتاپ، یا iOS و Android در تلفن همراه، همگی سازگار هستند و به کاربران امکان دسترسی تقریباً به تمام ویژگی‌های اسمارترمیل را می‌دهند، صرف نظر از اینکه در خانه باشند یا در محل کار، در مقابل رایانه یا در حال حرکت باشند.

 

 

کلاینت های دسکتاپ

چه ویندوز، مک او اس یا لینوکس را ترجیح دهید، اسمارترمیل تمام عملکردهایی را که از سرویس گیرنده ایمیل مورد علاقه خود انتظار دارند در اختیار کاربران قرار می دهد.

 • Outlook (Windows / MacOS)
 • eM Client (Windows / MacOS)
 • Apple Mail
 • Windows Mail
 • Spark
 • Thunderbird
 • MacOS Calendar, Contacts
 • Mailbird

کلاینت های موبایل

اسمارترمیل تقریباً با هر سرویس گیرنده ایمیل و همچنین برنامه هایی برای تقویم ها، مخاطبین، وظایف، یادداشت ها و موارد دیگر در  iOS  و Android کار می کند.

 • Outlook (iOS / Android)
 • Mail (iOS)
 • Gmail (iOS / Android)
 • eM Client (iOS / Android)
 • Samsung Mail (Android)
 • Spark (iOS / Android)
 • Various native (OEM) apps (iOS / Android)

 

ویژگی جلسات آنلاین

یکی از ویژگی های SmarterMail ویژگی جلسات آنلاین ، کنفرانس صوتی و/یا ویدیویی هست که برای حداکثر 9 نفر ارائه می دهد، بدون محدودیت برای تعداد افرادی که می توانند از طریق چت متنی در یک جلسه آنلاین شرکت کنند. جلسات سازمانی یا جلسات با کارمندان خارج از سایت، پیمانکاران یا دیگران، به راحتی می تواند جایگزین راه حل های کنفرانس شخص ثالث مانند GoToMeeting شود.

 

کنفرانس صوتی و تصویری

یک کنفرانس صوتی/تصویری نشست آنلاین که بر اساس آخرین چارچوب WebRTC ساخته شده و مقیاس پویا را برای کارآمدترین استفاده از پهنای باند و بالاترین کیفیت صوتی و تصویری ارائه می‌کند، می‌تواند حداکثر ۹ شرکت‌کننده روی صفحه و شرکت‌کنندگان نامحدود در چت متنی جلسه را در خود جای دهد. هر کاربر روی صفحه کنترل کاملی بر جریان صوتی و تصویری خود دارد و شرکت‌کنندگان را می‌توان پین کرد تا صفحه‌نمایش آنها برای دیگران برجسته تر باشد.

 

به دست گرفتن کنترل

سازمان‌دهندگان جلسه کنترل کاملی بر هر جلسه آنلاینی که ایجاد می‌کنند دارند: آنها می‌توانند دسترسی مهمانان را مجاز یا محدود کنند، مجوزهایی را برای افرادی صادر کنند که می‌توانند فایل‌ها را در جلسه آپلود کنند، پیش‌فرض‌ها را برای کیفیت ویدیو و صدا تنظیم کنند و از جلسات خود با رمز عبور محافظت کنند. جلسات آنلاین حتی می توانند به عنوان بخشی از جلسات یا رویدادهای ایجاد شده در تقویم ایمیل وب ایجاد شوند!

 

اشتراک گذاری صفحه نمایش

کاربران می‌توانند صفحه‌نمایش خود ، برنامه‌های خاص و برگه‌های مرورگر را به اشتراک بگذارند. از جلسات آموزشی گرفته تا اشتراک‌گذاری صفحه، جلسات آنلاین را گسترش می‌دهد و به گروه‌ها اجازه می‌دهد حتی بیشتر مرتبط و سازنده باشند.

 

 

اشتراک گذاری فایل

اشتراک‌گذاری فایل در جلسات آنلاین درست مانند پیام‌رسانی فوری اسمارترمیل عمل می‌کند: فایل‌های آپلود شده تصاویر پیش‌نمایش را نشان می‌دهند (در صورت پشتیبانی) و می‌توانند توسط شرکت‌کنندگان جلسه دانلود شوند. فایل‌های به اشتراک گذاشته شده در بخش ذخیره‌سازی فایل یکپارچه اسمارترمیل ذخیره می‌شوند و بازیابی و دانلود فایل‌ها در صورت نیاز، حتی مدت‌ها پس از پایان جلسه، آسان است.

 

چت با شرکت کنندگان

گپ در تمام قسمت‌های کنفرانس نشست آنلاین در دسترس است، و تعداد نامحدودی از شرکت‌کنندگان می‌توانند در همه ویژگی‌ها با یکدیگر چت کنند – از جمله در طول یک کنفرانس ویدیویی. چت ها شامل پیش نمایش تصاویر real-time، پیش نمایش لینک ها، امکان افزودن و آپلود فایل ها و موارد دیگر است.

 

سرویس های Third-party را حذف کنید

جلسات آنلاین را می توان یک بار ایجاد و استفاده کرد، یا از همان جلسه می توان چندین بار یا به عنوان یک فضای جلسات در حال انجام استفاده کرد. علاوه بر این، محدودیتی برای تعداد جلساتی که می توان ایجاد کرد و استفاده کرد وجود ندارد. هر طور که از آنها استفاده می کنید، جلسات آنلاین می توانند به راحتی جایگزین سرویس هایی مانند #Slack یا تیم های مایکروسافت شوند، بدون اینکه هزینه اضافی متحمل شوند!

 

ویژگی Collaboration

به اشتراک گذاری منابع با دیگران در سازمان شما بسیار مهم است. چه اشتراک‌گذاری تقویم‌ها، مخاطبین، وظایف، یادداشت‌ها و پوشه‌های ایمیل، برای برنامه‌ریزی رویداد و اتاق کنفرانس، داشتن یک سرور واقعی همکاری تیمی منجر به کسب و کار مؤثرتر و کارآمدتر می‌شود. علاوه بر این، با پشتیبانی از پروتکل‌های همگام‌سازی استاندارد صنعتی، این موارد را می‌توان از هر ایمیل، مخاطب یا برنامه تقویم روی دسک‌تاپ یا موبایل به اشتراک گذاشت.

 

اشتراک گذاری مخاطبین، تقویم ها و غیره

اسمارترمیل یک collaboration سرور تیم قدرتمند ویندوز است که برای کمک به کسب و کارها با استفاده از محبوب ترین سرویس گیرنده های ایمیل دسکتاپ و تلفن همراه امروزی با مشتریان، کارمندان و شرکا ارتباط برقرار می کند.
با ویژگی‌های همکاری در سطح سازمانی که بیشتر افراد با سرورهای ایمیل گران‌تری مانند Microsoft Exchange، ویژگی‌هایی مانند پوشه‌های ایمیل مشترک و مخاطبین، تقویم‌ها، وظایف و یادداشت‌های مشترک به اشتراک گذاشته می‌گذارند، بهره‌وری را افزایش دهید.

 

تقویم و برنامه ریزی

کاربران به ویژگی‌های تقویم قدرتمندی دسترسی دارند که ارتباط با تقویم‌های تجاری و شخصی را آسان می‌کند، چه در دسکتاپ یا تلفن همراه مورد علاقه کلاینت یا در رابط وب ایمیل. اسمارترمیل این ویژگی ها عبارتند از:

 • یک نمای پیش‌فرض تقویم را انتخاب کنید (روزانه، هفتگی، ماهانه یا همه قرارها)
 • نمایش تاریخ شروع و پایان کار
 • ساعات کاری/تجاری را مشخص کنید
 • قوانینی برای پاکسازی خودکار ورودی های تقویم قدیمی ایجاد کنید
 • زمانبندی رایگان با در دسترس بودن شرکت کنندگان
 • ایجاد/مدیریت رویدادهای تکرارشونده

 

برنامه ریزی اتاق کنفرانس

برنامه‌ریزی برای محل ملاقات برای یک رویداد آسان است، نه اینکه با چه کسی صحبت کنید. یک کنفرانس یا اتاق جلسه را می توان به عنوان بخشی از فرآیند دعوت انتخاب کرد، و اگر تضادی با یک یا چند مهمان پیدا شد، به طور برجسته نمایش داده می شود تا اتاق دیگری انتخاب شود یا تاریخ جایگزینی پیدا شود.

 

گروه های کاربری

گروه های کاربری به زیرمجموعه های خاصی از کاربران در دامین مجوز می دهند، سپس از آن گروه ها می توان برای دسترسی به منابع مشترک استفاده کرد. برای مثال، اگر کسب‌وکاری بخواهد اشتراک‌گذاری تقویم‌های خود را با سایر اعضای تیم بطور مثال اعضای بخش فروش آسان کند، مدیر دامنه یک گروه کاربری برای همه کارمندان بخش فروش ایجاد می‌کند.

 

پوشه های عمومی

پوشه‌های عمومی توسط مدیر دامین ایجاد می‌شوند و می‌توانند با همه افراد در دامین، کاربران فردی یا حتی یک یا چند گروه کاربری به اشتراک گذاشته شوند. پوشه های عمومی به یک حساب کاربری خاص متصل نیستند، آنها به طور کلی به دامین متصل هستند. بنابراین، هر مدیر دامین می تواند پوشه های عمومی را مدیریت کند و آنها را برای کاربران دامین متنوع تر کند. علاوه بر این، پوشه های عمومی می توانند با کلاینت های موبایل و دسکتاپ مانند Microsoft Outlook همگام شوند. پوشه های عمومی می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • تقویمها
 • مخاطب
 • وظایف
 • یادداشت

ارتباط با مدیریت

اگر از فهرست Global Address یا مخاطبین خود استفاده می کنید، داشتن اطلاعات دقیق درباره هر فردی که با او در ارتباط هستید ضروری است. لیست مخاطبین را حتی می توان با دیگران در یک سازمان به اشتراک گذاشت و در صورت نیاز با برنامه های موبایل و دسکتاپ همگام سازی کرد.

 

تفویض اختیار

وقتی اسمارترمیل با پروتکل‌های استاندارد صنعتی مانند MAPI و EWS همراه شود، به کاربران Microsoft Outlook و eM Client این امکان را می‌دهد که دسترسی به ویژگی‌های مختلف را به کاربر دیگری مانند دستیار شخصی واگذارکنند. با استفاده از تفویض اختیار، امکان دسترسی کاربر دیگری به صندوق ورودی، تقویم‌ها، وظایف، مخاطبین و یادداشت‌های شما وجود دارد.

آنتی اسپم، آنتی ویروس و امنیت

حفاظت و پیشگیری ساختاریافته و چند لایه به صورت رایگان با هر لایسنس  اسمارترمیل گنجانده شده است. مدیران می توانند حفاظت از اسپم خود را با استفاده از انواع روش های استاندارد صنعتی از جمله فهرست خاکستری، SPF، DKIM، RBL، URIBL، لیست سیاه/لیست سفید و موارد دیگر سفارشی کنند. علاوه بر این، اسمارترمیل شامل آنتی ویروس قدرتمند و همچنین ابزارهای قدرتمند برای محافظت در برابر حملات انکار سرویس، تشخیص دستورالعمل، نقض password Policy است.

 

دارای آنتی اسپم

با ابزارهای ضد هرزنامه موجود در هر لایسنس اسمارترمیل ، مدیران ایمیل می توانند به سادگی با مدیریت موارد زیر به جلوگیری فوری از اسپم دست یابند:

 • تطبیق الگوی مبتنی بر SpamAssassin
 • پشتیبانی rSpamd
 • URIBL ها و RBL های از پیش پیکربندی شده، به طور پیش فرض
 • امکان اضافه کردن URIBL و RBL سفارشی
 • لیست خاکستری، DMARC، DKIM و SPF
 • ادغام با محصولات و خدمات شخص ثالث

Server Wide  یا مدیریت شده توسط کاربر

مدیران سیستم می‌توانند سرور را به‌ طور کلی قفل کنند و Policy  های ضد اسپم قدرتمند خود را پیاده‌سازی کنند یا به مدیران دامین اجازه دهند گزینه‌های ضد اسپم را مدیریت کنند. اگر بخواهند، مدیران دامین می‌توانند حتی به کاربران خود اجازه دهند کارهایی را که می‌خواهند برای پیام‌های با احتمال کم، متوسط ​​و زیاد انجام دهند، مدیریت کنند.

 

افزونه های ضد اسپم

علاوه بر گزینه‌های رایگان آنتی اسپم ایمیل موجود با  اسمارترمیل ، می‌توان با استفاده از محصولات Third-Party، محافظت از ضد اسپم را افزایش داد، از جمله:

 •  Cyren Premium Antispam  : با استفاده از Recurrent Pattern  Detection (RPD)  این امکان وجود دارد که کارایی حفاظت از اسپم را به طور چشمگیری افزایش دهید در حالی که چرخه های CPU را در سرور Cyren بارگذاری می کنید.
 • Message Sniffer : از فناوری‌های یادگیری مشترک برای شناسایی دقیق اسپم‌ها، ویروس‌ها و سایر بدافزارهای ارسالی ایمیل قبل از ورود به صندوق ورودی استفاده می‌کند .
 • خودتان افزونه اضافه کنید : اسمارترمیل به اندازه کافی منعطف است تا محصولات، خدمات شخص ثالث یا لوازم ضد اسپم/امنیتی اضافی را ارائه دهد.

 

فیلتر کردن سفارشی اسپم

همراه با پیکربندی ابزارهای ضد اسپم گنجانده شده، مدیران سیستم می توانند قوانین سفارشی برای نحوه مدیریت یک پیام پس از امتیازدهی به عنوان اسپم ایجاد کنند. پیام‌ها می‌توانند مسیر موضوعی خود را برای شناسایی آسان توسط کاربران اضافه کنند یا به‌طور خودکار فیلتر شوند تا هرگز به صندوق ورودی کاربر ارسال نشوند.

 

مدیریت آنتی اسپم

با استفاده از رابط وب  اسمارترمیل ، مدیران سیستم می توانند با استفاده از مرورگر وب مورد علاقه خود به تمام ویژگی های امنیتی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، تمام تنظیمات آنتی اسپم در یک فایل JSON وجود دارد، بنابراین مدیران سیستم می توانند به راحتی تنظیمات آنتی اسپم را منتقل کنند تا همه سرورهای  اسمارترمیل به طور مداوم مدیریت و ایمن شوند.

 

آنتی ویروس سطح سازمانی

اسمارترمیل شامل اقدامات موثر و خودبه‌روزرسانی‌شده محافظت از ویروس برای اطمینان از اجرای سرور ایمن از طریق ClamAV است که در هر نصب آن وجود دارد. SmarterMail  همچنین از Windows Defender برای محافظت بیشتر استفاده می کند. مدیران همچنین می توانند اسمارترمیل را با برنامه های آنتی ویروس شخص ثالث از طریق اجرای خط فرمان ادغام کنند. این می تواند یک راه حل کارآمد برای محیط های پستی با حجم بالا با کاهش بار روی سرور ایمیل باشد.

 

افزونه های آنتی ویروس

Cyren Zero-Hour Outbreak Detection به مدیران آرامش خاطر و اطمینان می دهد که سرورهای پست الکترونیکی آنها در لحظه وقوع در برابر بروز مشکل محافظت می شوند.
مدیران همچنین می توانند از هر گونه حفاظت آنتی ویروس دیگری، چه بر روی سرور، چه در فضای ابری یا حتی از طریق خط فرمان، استفاده کنند.

 

امنیت مازاد

در حالی که محافظت از سرور ایمیل در برابر ویروس ها و سایر بدافزارها یک شروع عالی است، داشتن یک سرور ایمیل ایمن بیشتر از محافظت از آنتی ویروس است .‌اسمارترمیل l‌شامل ویژگی های امنیتی اضافی است، از جمله :

 • اجرای سیاست رمز عبور
 • -احراز هویت دو مرحله ای (گذرواژه برنامه + احراز هویت)
 • – سیستم تشخیص نفوذ داخلی (IDS)
 • محدودیت های دسترسی با آدرس IP

 

مدیریت سرور ایمیل

مدیران می‌توانند به سرعت و ایمن پیکربندی و تعمیرات سرور ایمیل را مدیریت کنند، در حالی که کارهای تکرارشونده را می‌توان به راحتی از طریق سرویس‌های وب در معرض نمایش خودکار کرد. دسترسی به اسمارترمیل از هر کجا و در هر زمان، با استفاده از هر مرورگر وب به این معنی است که مدیران می توانند قبل از اینکه به مشکلات واقعی تبدیل شوند، در برخورد با مسائل فعال تر عمل کنند

 

راه اندازی ساده

فرآیند نصب اسمارترمیل فایل‌های اصلی مورد نیاز خود را نصب می‌کند و تأیید می‌کند که سرور حداقل شرایط لازم برای اجرا را دارد. این بدان معنی است که به طور خودکار هر قطعه گم شده را برای شما نصب می کند یا در صورت نیاز چارچوب ها را به روز می کند.

 

جعل هویت کاربر

مواقعی وجود دارد که یک مدیر سیستم نیاز به دسترسی به اطلاعات خاص دامین یا کاربر دارد. با جعل هویت به طور خودکار به عنوان یک کاربر یا مدیر دامین وارد سیستم می شود که یک روش امن برای بررسی تنظیمات یا تشخیص مستقیم مشکلات است.

 

گزارش تفصیلی

با ده‌ها گزارش از پیش تعریف‌شده، آمار حیاتی در مورد سلامت سرور، استفاده از فضای دیسک، پیام‌های ورودی و خروجی و موارد دیگر ارائه می‌کند که به مدیران سیستم و دامین کمک می‌کند تا سیستم‌های خود را نظارت کنند. همه گزارش‌ها شامل توانایی بررسی هر دامین یا کاربر در سیستم برای کمک به شناسایی روندها، مدیریت هزینه‌ها و تخصیص مؤثر منابع است.

 

ثبت جامع و کامل

اسمارترمیل شامل برخی از جامع‌ترین گزارش‌ها در میان سرورهای ایمیل است. از ActiveSync گرفته تا XMPP، ، همه گزارش‌ها را می‌توان در سطح جزئیاتی که یک مدیر می‌خواهد تنظیم کرد. مدیران حتی می‌توانند گزارش‌های سفارشی را هنگام کار با SmarterTools فعال کنند تا عمیق‌تر در مورد آنچه در حال رخ دادن است تحقیق کنند.

 

مدیریت رمز عبور

از ویژگی های SmarterMail مدیریت رمز عبور است که برای اطمینان از امنیت سرور ایمیل و صندوق‌های پستی آن، مدیران سیستم تعدادی گزینه برای تنظیم حداقل الزامات برای رمزهای عبور کاربر دارند. این موارد شامل حداقل طول مورد نیاز، الزامات کاراکتر خاص و موارد دیگر است. علاوه بر این، آنها می توانند از رمزهای عبور رایج یا استفاده شده قبلی جلوگیری کنندو رمز های عبور اتوماتیک منقضی می شوند .

 

درک رفتار کاربر

SmarterMail بر کاربران نظارت می کند و انواع سیستم های اطلاعاتی و مدیران دامین را نشان می دهد که می توانند از آنها برای رفع مسائل قبل از تبدیل شدن به مشکل استفاده کنند. این شامل:

 • ارتباطات بر اساس پروتکل
 • IP های تایید شده
 • روش احراز هویت
 • وضعیت migration
 • وضعیت نمایه سازی
 • مطابقت با رمز عبور

 

Migration صندوق پستی

با استفاده از ابزار Migration یکپارچه اسمارترمیل ، کاربران جدید می توانند به راحتی ایمیل و موارد همکاری خود را از ارائه دهندگانی مانند Office365 و همچنین از سایر محصولات مدیران دامین می‌توانند کاربران را در سطح دامین وارد کنند و پیش‌فرض‌های کاربر را تنظیم کنند که می‌توانند در صورت نیاز منتشر شوند. مدیران سیستم می‌توانند همه مهاجرت‌های جاری را در زمان واقعی نظارت کنند و حتی در صورت نیاز آنها را متوقف کنند.

 

مدیریت از راه دور

استفاده از یک اینترفیس مبتنی بر وب به این معنی است که هم مدیران دامین و هم مدیران سیستم می توانند از هر کجا و در هر زمان به دامین ها و سرورهای خود دسترسی داشته باشند و مدیریت کنند. علاوه بر این، یک ساختار کاملا مبتنی بر API‌به این معنی است که اسمارترمیل را به هر سرویس نظارتی third-party  ، پلتفرم مدیریت یا سیستم اطلاع رسانی ساده سازی کنند .

 

API جامع و کامل

داشتن یک API گسترده به این معنی است که ادمین‌ها می‌توانند تقریباً هر عملکردی را در اسمارترمیل ، از ایجاد دامین گرفته تا تغییرات درخواستی تا اسپم و تنظیمات امنیتی، خودکار کنند. علاوه بر این، از آنجایی که API به طور کامل مستند شده است، توسعه دهندگان Third-party می توانند ماژول های یکپارچه سازی برای اسمارترمیل بسازند. ما همچنین ماژول های خود را برای برخی از برنامه های مدیریتی پیشرو و پنل های کنترلی که توسط سازمان ها در سراسر جهان استفاده می شود ایجاد کرده ایم.

 

کاهش وظایف

مدیران سیستم این توانایی را دارند که با واگذاری کارهای ساده و روزمره به مدیران دامین، حجم کاری خود را کاهش داده و بر روی وظایف مهم‌تر تمرکز کنند. برای مثال، مواردی مانند ایجاد نام‌های مستعار دامین یا مدیریت اقدامات فیلتر اسپم را می‌توان توسط مدیران دامین مدیریت کرد و به مدیران سیستم زمان بیشتری برای تمرکز بر مدیریت کلی سرور و سیستم می‌دهد

ایمیل تجاری و سازمانی

اسمارترمیل یک ایمیل با امکانات کامل، پیام‌رسانی فوری و سرور Team Collabration است که برای ارائه عملکردهای مورد نیاز مشاغل طراحی شده است اسمارترمیل با نیازهای سخت افزاری کمتر، پایداری برتر و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، هزینه کل مالکیت کمتری نسبت به Microsoft Exchange دارد که آن را به سرور ایمیل عالی برای مشاغل با هر اندازه ای تبدیل می کند.

 

ویژگی های ایمیل تجاری

اسمارترمیل دارای ویژگی هایی است که مشاغل برای افزایش بهره وری و قابلیت اطمینان بی نظیر نیاز دارند. این شامل، اما به هیچ وجه محدود به موارد زیر نیست :

 • کلاینت ایمیل وب ساده و قدرتمند
 • پیام رسان فوری برای ارتباط فوری
 • جلسات آنلاین برای همکاری کامل تیمی
 • مخاطبین، تقویم ها، وظایف و یادداشتها

 

 • تماس با مدیریت
 • ذخیره سازی فایل مبتنی بر ابر به علاوه ادغام Dropbox و OneDrive
 • بایگانی ایمیل و پیام های فوری برای SOX، HIPAA یا سایر الزامات نظارتی
 • پشتیبانی کامل از مجموعه کاراکترهای غیر غربی و زبان های راست به چپ
 • برنامه ریزی اتاق کنفرانس
 • تقویم و برنامه ریزی رویداد

 

همگام سازی دسکتاپ و موبایل

با پشتیبانی اسمارترمیل از MAPI، Exchange Web Services، Exchange ActiveSync، CalDAV، CardDAV و موارد دیگر، می‌توانید با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه یا برنامه دسکتاپ مورد نظر خود به داده‌های خود دسترسی داشته باشید! از ویژگی‌های همکاری کامل لذت ببرید و ایمیل ، مخاطبین ، تقویم  ها ، وظایف و یادداشت های خود را با جدیدترین موبایل ها و تبلت‌های iOS و Android و همچنین کلاینت‌های ایمیل دسکتاپ همگام‌سازی کنید.

مهاجرت و انتقال سایر میل سرور ها به SmarterMail

اسمارترمیل به عنوان جایگزینی قدرتمند برای Microsoft Exchange در نظر گرفته می شود .از قابلیت های پیشرفته آن می توان به HA و کلاسترینگ اشاره کرد .  در صورتی که  از سایر ایمیل سرورها در شبکه استفاده می کنید و خواستار انتقال آن ها به اسمارترمیل باشید لزوم استفاده از یک ابزار مهاجرت اتوماتیک به شدت احساس می شود . اما اگر از ابتدا با این میل سرور کار می کنید نیازی به استفاده از این ابزار نمی باشد .

در این راستا شرکت رایان سامانه آرکا به عنوان یکی از با سابقه ترین و پیشروترین شرکت های فعال در حوزه ایمیل و امنیت ایمیل اقدام به توسعه نرم افزاری به نام SAEM در این خصوص نموده است .

 

مهاجرت خودکار ایمیل سرور SmarterMail :

نرم افزار SmarterMail Automatic Email Migration   یا به اختصار (SAEM) یک ابزار انتقال خودکار برای انتقال ایمیل ها و پوشه ها از هر سرور IMAP به اسمارترمیل است. این ابزار بر روی سرور اسمارترمیل نصب می شود و روند ورود به سیستم را بر اساس این سناریو کنترل می کند:

کاربر سعی می کند به اسمارترمیل  وارد شود، اگر کاربر از قبل در سرور اسمارترمیل   وجود داشته باشد، این روند برای ادامه به اسمارترمیل سپرده می شود. اگر کاربر وجود نداشته باشد، SAEM به عنوان کلاینت IMAP به سرور IMAP قدیمی وارد می شود و در صورت درست بودن اعتبارنامه، کاربر را در اسمارترمیل ایجاد می کند و سپس پوشه های IMAP را از سرور قدیمی به اسمارترمیل منتقل می کند.

رقبای SmarterMail

ما معتقدیم  اسمارترمیل بهترین ایمیل و  Collaborationسرور در بازار است. مقایسه ویژگی‌های موجود با اسمارترمیل در برابر رقبای ما، ویژگی‌هایی مانند پیام‌رسانی فوری و جلسات آنلاین، سازگاری جهانی با مشتریان تلفن همراه و دسکتاپ، قدرت کلاینت  ایمیل ما و در نهایت قیمت آن، استدلال بسیار قوی‌ای را ارائه می‌کند. می گویند، گفتن آن یک چیز است و نشان دادن آن چیز دیگری است.

Microsoft Exchange  یک سرور میل و تقویم پیشرو در صنعت است که منحصراً بر روی سیستم عامل های Windows Server اجرا می شود. Exchange  که هم به عنوان یک نصب در محل و هم به عنوان ستون فقرات Microsoft 365 (Office365 سابق) در دسترس است، پلتفرم انتخابی برای مشاغل در هر اندازه است.

 

Mailenable  یک راه حل کامل برای ایمیل امن و سرویس های collaboration ارائه می دهد که منحصراً بر روی سیستم عامل های Windows Server اجرا می شود. این خدمات مشابه Microsoft Exchange را ارائه می دهد، از جمله پشتیبانی از EAS، IMAP، SMTP، و POP3 و همچنین CalDAV و CardDAV.

 

IceWrap  مجموعه ای از خدمات را هم به عنوان نصب در محل و هم به عنوان سرویس host ارائه همچنین Outlook Sync را پیشنهاد می‌دهد که بسیاری از ویژگی‌های Outlook را هنگام اتصال به Exchange  تقلید می‌کند. چت تیمی، ویدئو کنفرانس، همگام سازی فایل و موارد دیگر نیز در دسترس است.

 

Progress iMail Server  یک سرور ایمیل مقیاس پذیر ویندوز است که به طور خاص برای مشاغل کوچک تا متوسط ​​طراحی شده است. تمام ویژگی ها و عملکردهای مورد نیاز یک کسب و کار را ارائه می دهد، از جمله پیام های فوری، بایگانی، همکاری بین اعضای تیم، همگام سازی تلفن همراه و دسکتاپ و همچنین قابلیت های تشخیص اسپم و آنتی ویروس کامل.

نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری SmarterMail

 

Server Parameter Requirement
ملزومات سخت افزاری Processor information 1.5GHz – 3GHz CPU
RAM size 2GB – 16GB+ RAM
OS Windows Server 2019+ 64-bit
Database NO Database
Hard disk space درایو C :   برای نصب ویندوز با 100 گیگ فضا که ترجیحا SSD  باشد .
درایو D :  که برای ذخیره سازی ایمیل ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت و حجم آن 2 برابر میزان در نظر گرفته شده برای هر کاربر باشد
سایر ملزومات IP یک عدد IP   استاتیک که PTR  آن توسط ISP  قابل تغییر باشد .
آدرس IP  ها جز Black List IP  ها نباشد .
Domain Host

مدیریت هاست دامنه ترجیحا cPanel  باشد .