سرویس های IP فعال

پروتکل VOIP – Voice Over Internet ، فناوری است که به شما امکان می دهد به جای یک خط تلفن معمولی (یا آنالوگ) ، از طریق اتصال به اینترنت پهن باند برقراری تماس صوتی برقرار کنید. برخی از خدمات VoIP فقط ممکن است به شما امکان دهد با سایر افراد با استفاده از همان سرویس تماس بگیرید. اما برخی دیگر ممکن است به شما امکان دهند با هر کسی که شماره تلفن دارد از جمله شماره های محلی ، مسافت طولانی ، تلفن همراه و بین المللی با شما تماس بگیرد. همچنین ، در حالی که برخی از سرویس های VoIP فقط بر روی رایانه شما یا یک تلفن ویژه VoIP کار می کنند ، سایر خدمات به شما امکان می دهند از یک تلفن سنتی متصل به آداپتور VoIP استفاده کنید.

 

سوالات متداول VOIP – Voice Over Internet

چگونه VoIP / اینترنت صدا کار می کند

خدمات VoIP صدای شما را به یک سیگنال دیجیتال که از طریق اینترنت سفر می کند ، تبدیل می کند. اگر با شماره تلفن معمولی تماس می گیرید ، سیگنال قبل از رسیدن به مقصد به یک سیگنال تلفن معمولی تبدیل می شود. VoIP می تواند به شما امکان برقراری تماس مستقیم از رایانه ، تلفن مخصوص VoIP یا تلفن سنتی متصل به آداپتور ویژه را دهد. علاوه بر این ، “نقاط داغ” بی سیم در مکان هایی مانند فرودگاه ها ، پارک ها و کافه ها به شما امکان می دهد به اینترنت متصل شوید. و ممکن است شما را قادر به استفاده از سرویس VoIP بی سیم کند.

VoIP چگونه کار می کند و به چه نوع تجهیزات نیاز دارم؟

اتصال باند پهن (اینترنت پر سرعت) مورد نیاز است. این امر می تواند از طریق مودم کابل یا سرویس های پر سرعت مانند DSL یا شبکه محلی باشد. کامپیوتر ، آداپتور یا تلفن تخصصی مورد نیاز است. برخی از خدمات VoIP فقط بر روی رایانه شما یا یک تلفن ویژه VoIP کار می کنند ، در حالی که سایر سرویس ها به شما امکان می دهند از یک تلفن سنتی متصل به یک آداپتور VoIP استفاده کنید. در صورت استفاده از رایانه ، به برخی نرم افزارها و یک میکروفون ارزان قیمت احتیاج خواهید داشت. تلفنهای ویژه VoIP مستقیماً به اتصال پهنای باند شما وصل می شوند و تقریباً مانند تلفن سنتی کار می کنند. اگر از تلفن با آداپتور VoIP استفاده می کنید ، قادر خواهید بود درست مثل همیشه شماره گیری کنید ، و ارائه دهنده سرویس نیز ممکن است یک شماره گیری داشته باشد.

آیا بین برقراری تماس محلی و یک تماس طولانی فاصله تفاوت وجود دارد؟

برخی از ارائه دهندگان VoIP خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند. به طور معمول فقط برای تماس با سایر مشترکین این سرویس. ارائه دهنده VoIP شما ممکن است به شما امکان دهد کد منطقه ای متفاوت از منطقه ای را که در آن زندگی می کنید انتخاب کنید. همچنین این بدان معناست که افرادی که با شما تماس می گیرند بسته به کد منطقه و خدماتشان ممکن است هزینه های مسافت طولانی متحمل شوند.

برخی از ارائه دهندگان VoIP برای یک تماس در مسافت طولانی با تعدادی در خارج از منطقه تماس شما شارژ می کنند ، مشابه سرویس تلفنی تلفنی سنتی و سنتی موجود. سایر ارائه دهندگان VoIP به شما این امکان را می دهند تا برای مدت زمان مشخصی با تعداد مساوی با تلفن مساوی تماس بگیرید.

اگر سرویس VoIP دارم ، با چه کسی می توانم تماس بگیرم؟

بسته به خدمات شما ، ممکن است فقط به سایر مشترکین این سرویس محدود شوید. ممکن است بتوانید با هر کس که شماره تلفنی دارد – از جمله شماره های محلی ، مسافت طولانی ، تلفن همراه و بین المللی تماس بگیرید. اگر با کسی تماس می گیرید که یک تلفن آنالوگ معمولی دارد ، آن شخص برای گفتگو با شما نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. برخی از خدمات VoIP ممکن است به شما امکان دهد همزمان با بیش از یک نفر صحبت کنید.

مزایای استفاده از VoIP چیست؟

برخی خدمات VoIP ویژگی ها و خدماتی را ارائه می دهند که با تلفن سنتی در دسترس نیستند ، اما فقط با هزینه اضافی در دسترس هستند. همچنین ممکن است بتوانید از پرداخت هزینه اتصال باند پهن و یک خط تلفن سنتی جلوگیری کنید.

برخی از معایب VOIP – Voice Over Internet چیست؟

اگر می خواهید سرویس تلفنی سنتی خود را با VoIP جایگزین کنید ، تفاوت های احتمالی وجود دارد:

برخی از سرویس های VoIP در حین قطع برق کار نمی کنند. ممکن است ارائه دهنده سرویس توان تهیه نسخه پشتیبان را ندارد.
همه سرویس های VoIP از طریق ۹-۱-۱ مستقیماً به خدمات اضطراری متصل نمی شوند. برای اطلاعات بیشتر ، به VoIP & 911 Advisory مراجعه کنید.
ارائه دهندگان VoIP ممکن است یا لیست لیست های صفحه سفید را ارائه ندهند یا نتوانند ارائه دهند.

آیا می توانم از رایانه خود استفاده کنم در حالی که با تلفن صحبت می کنم؟

در بیشتر موارد ، بله.

آیا می توانم هنگام مسافرت، آداپتور تلفن خود را با خود ببرم؟

برخی از ارائه دهندگان خدمات VoIP خدماتی ارائه می دهند که در هر جایی که یک اتصال اینترنتی پر سرعت در دسترس باشد ، می توان از آنها استفاده کرد. استفاده از سرویس VoIP از یک مکان جدید ممکن است بر توانایی شما در اتصال مستقیم به خدمات اضطراری از طریق ۹-۱-۱ تأثیر بگذارد. برای اطلاعات بیشتر ، به VoIP & 911 Advisory مراجعه کنید.

آیا کامپیوتر من باید روشن شود؟

فقط در صورتی که سرویس شما از شما بخواهد با استفاده از رایانه خود تماس برقرار کنید. تمام خدمات VoIP برای فعال بودن اتصال اینترنت پهن باند شما نیاز دارند.

چگونه می توانم از طریق تماس تلفنی VoIP اطلاع داشته باشم؟

اگر تلفن VoIP ویژه یا تلفن معمولی متصل به آداپتور VoIP داشته باشید ، تلفن مانند تلفن سنتی زنگ خواهد خورد. اگر سرویس VoIP شما از شما بخواهد با استفاده از رایانه خود تماس برقرار کنید ، نرم افزاری که توسط ارائه دهنده خدمات شما تهیه می شود ، هنگام تماس ورودی به شما هشدار می دهد.

رایان سامانه آرکا