راه های برتر برای محافظت از سازمان

لازم نیست مدیریت حساب ممتاز (PAM) یک چالش غیرقابل حل باشد. با استفاده از این نکات کاربردی ، هر سازمانی می تواند حساب های ممتاز خود را کنترل ، محافظت و ایمن کند (و کار هکر را دشوارتر کند):

از روش های دستی PAM دوری کنید: امروزه تعداد زیادی از سازمان ها برای پیگیری رمزهای عبور حساب ممتاز و به اشتراک گذاری آنها در بین کارمندان ، به صفحات گسترده Microsoft Excel اعتماد می کنند. این اقدامات دستی خطرناک و ناکارآمد هستند. راه حل های نرم افزاری PAM خودکار می توانند به سرعت نصب شوند و با حداقل تلاش مدیریت شوند. در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید و محافظت در برابر هکرها و خودی های مخرب را بسیار افزایش می دهید.

آموزش کارمندان: ضعیف ترین حلقه امنیتی در اکثر سازمان ها انسان است. با ظهور حملات پیچیده تر مهندسی اجتماعی و فیشینگ ، شرکت ها باید برنامه های آگاهی از امنیت IT خود را فراتر از آزمایش های آنلاین ساده یا ثبت نام در سیاست های امنیتی گسترش دهند. از آنجا که دستگاه های تلفن همراه شخصی به طور فزاینده ای برای اهداف تجاری مورد استفاده قرار می گیرند ، آموزش رفتارهای ایمن به کارمندان ضروری شده است.

مدیریت حساب های ممتاز و کلیدهای SSH (Secure Shell) را کشف و خودکار کنید: از یک راه حل اختصاصی نرم افزار PAM استفاده کنید و با تمرکز بر مهمترین و حساس ترین حساب های ممتاز شروع به کار کنید و برای جلوگیری از پراکندگی حساب ممتاز ، سو استفاده های احتمالی داخلی  و آشکارسازی تهدیدهای خارجی،  کشف مستمر را انجام دهید. و می کند.(* این امر به شما کمک می کند تا دید مستمر فضای حساب ممتاز شما برای مقابله با تهدیدات امنیت سایبری بسیار مهم باشد.*)

دسترسی مدیر IT به سیستم ها را محدود کنید: دسترسی را از طریق یک استراتژی با حداقل امتیاز محدود کنید ، به این معنی که فقط در صورت لزوم و تأیید ، امتیازات اعطا می شوند. با پیکربندی کاربران نهایی در یک نمایه استاندارد کاربر و بالا بردن خودکار امتیازات آنها برای اجرای فقط برنامه های تأیید شده ، حداقل امتیاز را در ایستگاه های کاری کاربر نهایی اعمال کنید. برای کاربران سرپرست فناوری اطلاعات IT ، شما باید دسترسی را کنترل کرده و مدیریت امتیاز کاربر فوق العاده را برای سیستم های ویندوز و یونیکس پیاده سازی کنید تا از اجرای برنامه های مخرب ، ابزار دسترسی از راه دور و دستورات توسط مهاجمان جلوگیری کنید.

محافظت از رمزهای عبور حساب ممتاز: با استفاده از نرم افزار محافظت از گذرواژه ، دسترسی ممتاز حساب را مدیریت ، نظارت و کنترل فعالانه کنید. این راه حل باید به صورت خودکار حساب های ممتاز را کشف و ذخیره کند. برنامه چرخش رمز عبور، حسابرسی ، تجزیه و تحلیل و مدیریت فعالیت های فردی ممتاز. و حساب های رمز عبور را کنترل کنید تا به سرعت فعالیت های مخرب را شناسایی و به آنها پاسخ دهد.

محدود کردن برنامه های ممتاز و ناشناخته: حساب های برنامه باید برای تنظیم قدرت رمز عبور ، دسترسی به حساب و چرخش رمز عبور ، تحت فهرست دقیق سیاست ها قرار گیرند. کمترین امتیاز و راه حل های کنترل برنامه باعث افزایش یکپارچه برنامه های تأیید شده ، قابل اعتماد و در لیست سفید می شود در حالی که خطر اجرای برنامه های غیر مجاز را به حداقل می رساند.

یک شریک برای راه حل PAM خود انتخاب کنید: یک راه حل جامع PAM با یک شریک معتمد برای کمک به شما در کنترل دسترسی به سیستم ها و داده های حساس ، مطابقت با خط مشی ها و مقررات و درنهایت ایمن تر کردن شرکت خود ، پیاده سازی کنید. به دنبال راه حل های نرم افزاری باشید که به طور خودکار شناسایی و درک خطر برای حساب های ممتاز خود را انجام می دهد ، همراه با نظارت مستمر ، ضبط و ذخیره سازی امن.