معرفي بیت دفندر Bitdefender Gravityzone

Bitdefender Gravityzone محصول شرکت رومانیایی SoftWin می‌باشد که در سال ۲۰۰۱ تاسیس یافته است.  این محصول به لطف موتور ضدویروس قدرتمند و همچنین فناوری های هوش مصنوعی توانسته است جزو مطرح ترین آنتی ویروس‌های جهان محسوب شود. در آزمونهای مستقل AV-Comparatives و AV-Test و VirusBulletin ، بیت دفندر همواره رتبه بسیار بالایی در تستها کسب کرده و چندین بار به عنوان آنتی ویروس سال انتخاب شده است. در تست‌های Real-world ، بیت دفندر هموراه رتبه اول را کسب می‌کند.  به دلیل قدرت بالای موتور ضد بدافزار بیت دفندر، این فناوری توسط  خیلی از شرکت های آنتی ویروس دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

بیت دفندر برای تامین امنیت کلیه لایه های شبکه و همچنین تمامی‌نیازهای کاربران خانگی، محصولات امنیتی ارایه کرده است.  Bitdefender Gravityzone، جدیدترین محصول این شرکت برای حفاظت یکپارچه و متمرکز سرورها، ایستگاه کاری، موبایل  و دستگاههای IOT  در شبکه های کوچک، متوسط تا بسیار بزرگ می­باشد.

ملزومات امنیت نقاط انتهایی و مراکز داده متفاوت است. گرویتی زون  امنیت را به صورت تطبیقی ​​و لایه‌ای مهیا می‌کند. گرویتی زون برای حفاظت از تمام دستگاه ها شامل سرور (فیزیکی، مجازی، ابر) ونقاط پایانی (لپ تاپ، تلفن همراه)  طراحی شده است. کنسول مدیریتی گرویتی زون مدیریت امنیت تمامی‌دستگاهها را به صورت متمرکز فراهم می‌کند.

Bitdefender Gravityzone محصول رومانی و یکی از پشروان امنیت در دنیا است. به لطف موتور ضد ویروس قدرتمند، بیت دفندر توانسته است رتبه های بالایی در آزمونها سازمانهای مستقل کسب کند. محصولات بیت دفندر، نیازهای امنیتی کامپیوترهای خانگی، موبایل و شبکه را پوشش می دهد. همچنین نصب Bitdefender Gravityzone  بر روی سرور ایمیل در عرض چند دقیقه قابل انجام است.

دلایل استفاده از امنیت اندپوینت سکریت

 

1

امنیت برای نقاط انتهایی (Endpoint)

گرویتی زون به کمک ضدویروس شماره یک جهان و با استفاده از فایروال دوسویه، کنترل برنامه ها و IPS  می‌تواند ایستگاههای کاری سرورها و موبایل های داخل سازمان را محافظت کند.

2

محافظت کامل سیستمهای مجازی

برخلاف سایر آنتی ویروس‌ها که صرفا قادر به اسکن فایل سیستم‌های محازی هستند، بیت دفندر علاوه بر قایل‌ها می‌تواند حافظه ، پراسس ها و رجیستری ر انیز اسکن کند.

3

امنیت برای Exchange

فیلتر آنالیز داده زمان واقعی، با بهره گیری از شبکه ابری حفاظت جامع (Global Protective Network) قادر به تشخیص اسپم و محافظت در برابر تهدیدات پیشرفته و صفر روزه است.

بیت دفندر در تمامی‌تست‌های VBSpam موسسه VirusBulletin،  همواره بالاترین رتبه تشخیص اسپم را کسب می‌کند.

4

مدیریت و کنترل مرکزی

بیت دفندر دارای رابط کاربر پسندانه به منظور نظارت، پیکربندی و مدیریت سیستم‌ها و دستگاه‌های جانبی به همراه گزارشات مفصل و متنوع

 

  • بهره گیری از موتور ضدویروس قدتمند
  • کسب بالاترین رتبه در آزمونهای Av-Comparatives و Virusbulletin و  AV-Test
  • فایروال دوطرفه، جلوگیری از حمله، أنتی فیشینگ ، وب فیلتر و …
  • سربارگذاری خیلی کم روی سیستم (سبک)
  • محافظت از داده های شخصی کاربر
  • کنترل برنامه های کاربردی
  • مدیریت متمرکز و نصب و گسترش آسان
  • مجهز به سیستم ضد حمله- ضد بهره‌برداری (Anti-Exploit) پیشرفته
  • مجهز به سیستم ضد باج افزار پیشرفته
  • ارایه شده در قالب ماشین مجازی با High Availability

محافظت پایه مدیریت تجهیزات و برنامه‌ها
سیستم ضد حمله- ضد بهره‌برداری (Anti-Exploit) پیشرفته

فناوری ضد بهره برداری جدید Bitdefender Gravityzone باعث کاهش حمله APT شده  و مانع از نفوذ هکرها می‌شود.

کنترل BYOD

بیت دفندر از BYOD  پشتیبانی کرده و قادر به مدیریت متمرکز سیاستگذاری امنیتی دستگاههای iOS و اندروید است. مدیریت امنیت دستگاه های موبایل به همراه مدیریت نقاط انتهایی و ایمیل، از طریق کنسول واحد گرویتی زون انجام می‌گیرد.

سیستم ضد باج افزار پیشرفته

بیت دفندر مجهز به دیتابیس باج افزار با بیش از ۲.۸ میلیون نمونه است که سیستم را در مقابل باج افزارها مصون نگه می‌دارد. همچنین هوش مصنوعی بالای بیتدفندر، قادر به شناسایی باج افزاریهای جدید و ناشناخته است.

اسکن هوشمند

با استفاده از فیلترهای اکتشافی(Heuristic)  آنتی اسپم، بیت دفندر قادر به شناسایی اسپمهای ناشناس است. اسکن بدافزارها می‌تواند به سرورهای مرکزی  اسکن انتقال یابد تا بار پردازشی کمتری بر روی سرور ایمیل تحمیل شود.

رمزنگاری بخش ذخیره سازی دستگاه های اندروید

با فعال کردن رمزنگاری، داده های این دستگاه ها رمز گذاری شده و از دسترسی غیر مجاز آن محافظت  می‌شود.بدافزارهای ویژه اندروید شناسایی شده و مانع پخش بدافزار در سازمان می‌شود.

ضدسرقت( مکان یابی، قفل کردن، بازکردن قفل و حذف اطلاعات)

دستگاه های موبایل یکی از اصلی ترین راه های نشت داده‌های شخصی و مهم هستند. این راهکار موقعیت مکانی دستگاه های همراه مفقود یا سرقت شده را نمایش داده و مدیر شبکه را قادر به حذف غیرقابل بازگشت داده های دستگاه و یا قفل نمودن آن از راه دور می‌کند.

کنترل دستگاه و DLP مدیریت و کنترل
کنترل پیشرفته دستگاه

اعمال سیاست های استفاده از دستگاه های حافظه، موبایل و دستگاه های قابل حمل، دستگاه های بی سیم و رابط های شبکه که به اندپوینت وصل هستند.

مدیریت قرنطینه از راه دور

فایلهای قرنطینه روی کامپیوتر محلی ذخیره شده اند اما از راه دور و از طریق کنسول قابل مدیریت است.

محافظت از داده ها

جلوگیری از سرقت اطلاعات محرمانه با تنظیم فیلترهایی برای مشخص کردن اطلاعات حساس و جلوگیری از انتقال آنها

سطوح دسترسی برای کاربران

بسته به تنظیمات مدیر شبکه، یک کاربر می‌تواند تنظیمات آنتی ویروس خود را تغییر دهد و یا اینکه قادر به تغییرات نباشد.همچنین سیاست‌های امنیتی به صورت درختی به گروهها و زیرگروهها اعمال می‌شود.

 

محافظت شبکه محافظت وب
ضد ویروس و ضد بدافزار

بیت دفندر می‌تواند بدافزارها را به کمک امضا ویروسها، هوش مصنوعی، مانیتورینگ پیوسته پروسس ها و شبکه جهانی هوش تهدیدات شناسایی کند.

کنترل وب و برنامه های کاربران

محدود ساختن یا مسدود کردن دسترسی کاربران به برخی وب سایتها یا برنامه ها

 

دیواره آتش دو طرفه

دیواره آتش دو طرفه به همراه سیستم تشخیص و جلوگیری از نفوذ که از حمله هکرها جلوگیری می‌کند.

مشاور جستجو و فیلترینگ وب

هنگامی‌که کاربراطلاعاتی را از طریق سایتهای جستجو مانند گوگل، جستجو می‌کند، بیت دفندر سایت های بالقوه خطرناک را علامت گذاری کرده و آنها را مسدود می‌کند.

کشف شبکه و نصب به صورت انبوه

بیت دفندر تمامی‌کامپیوترهای محافظت نشده در شبکه را کشف کرده و مدیر شبکه قادر به نصب آنتی ویروس به صورت یکجا روی آنها می‌باشد.

 

اعمال قفل صفحه و اصالت سنجی

بیت دفندر با اعمال قفل صفحه ساده اما موثر از دسترسی افراد غیرمجاز به دستگاه های موبایل جلوگیری می‌کند.

از دسترسی به صفحات وب دارای بدافزار و  فیشینگ جلوگیری می‌شود. همچنین محدود یا مسدود سازی دسترسی به برخی سایتها  امکان پذیر است.

سیاستگذاری موبایلهای مجاز و غیرمجاز

مدیر شبکه می‌تواند سیاستگذاری هایی مبنی بر تعریف موبایلهای مجاز و غیر مجاز داشته باشد و دسترسی موبایلهای غیرمجاز  به شبکه را قطع کند. مثلا موبایل های root  شده   یا Jailbreak شده را شناسایی کرده و سیاستهای خاصی روی آنها اعمال کند.

مانیتورینگ نقطه به نقطه

مدیریت و گزارشگیری از وضعیت نقاط انتهایی، موبایلها و ایمیل سرور از طریق کنسول گرویتی زون و به صورت متمرکز انجام می‌گیرد.

 

مدیریت ایمیل سرور
فیلترینگ جامع ایمیل

علاوه بر ویزگیهای ضد اسپم و ضد بدافزار، بیت دفندر شامل فیلترینگ فایل پیوست و محتوا می‌باشد تا حداکثر امنیت را برای ایمیل فراهم کند.

 

اسکن در صورت تقاضا

هر چند که ایمیل های ورودی و خروجی همواره توسط بیت دفندر  اسکن می‌شود، اما در هر زمان نیز می‌توان Exchange Information Store ( محل  ذخیره ایمیل ها) را اسکن کرد.

 

جدول مقایسه‌ای نسخه های مختلف Bitdefender

Business Security Advanced Business Security Enterprise Security
  کنسول هر دو مدل موجود است اما مدل ابری پیشنهاد می‌شود هر دو مدل کنسول ابری و داخل شبکه موجود است. فقط نسخه داخل شبکه
ایستگاه‌های کاری(فیزیکی و مجازی) * * *
سرور (فیزیکی و مجازی) * * *
Microsoft Exchangeآنتی ویروس و آنتی اسپم * *
دستگاههای موبایلAndroid & iOS فقط داخل شبکه* *
دیتا سنتر *

اطلاعات تکمیلی و سیستم مورد نیاز برای نسخه های محصول اندپوینت سکریت را می توانید از وبسای  www.bitdefender.com مطالعه کنید.

Seqrite و Bitdefender در آزمونهای ارزیابی سازمانهای مستقل مانندAV-Comparatives و AV-TEST و AV-LAB ، همواره نتایج بسسیار خوبی کسب کرده است که در زیر نمونه ای نشانهای کسب شده آورده شده است.