فایروال فایرپاور سیسکو

فايروال های سخت افزاری که به آن ها فايروال های شبکه در تجهیزات شبکه نيز گفته می شود، بين کامپيوتر شما (و يا شبکه) و کابل و يا خط DSL قرار خواهند گرفت. فايروال های سخت افزاری در مواردی نظير حفاظت چندين کامپيوتر مفيد بوده و يک سطح مناسب حفاظتی را ارائه می نمايند. فايروال های سخت افزاری، دستگاه های سخت افزاری مجزائی می باشند که دارای سيستم عامل اختصاصی خود بوده بنابراين بکارگيری آنان باعث ايجاد يک لايه دفاعی اضافه در مقابل تهاجمات می گردد.

تمام شبکه خود را در برابر تهدیدات به یک معماری امنیتی محافظت شده، با کنترل های امنیتی در کلاس جهانی تبدیل کنید.

بیش از دو دهه، این فایروال سنگ بنای استراتژی امنیت شبکه سازمان ها است.

فایرپاور بر اساس این تصور که ترافیک داخلی ، ترافیک خارجی و کاربران نیز ذاتاً قابل اعتماد نبودند ، بنابراین مرز اعتماد – یا محیطی – بین شبکه ها ایجاد شد. این محیط شبکه به نقطه کنترل امنیتی منطقی برای حمایت از کل سازمان، شبکه ، داده ها ، کاربران و دستگاه ها تبدیل شد. همه ترافیک شبکه ، چه از مبدا دفتر مرکزی ، یک مرکز داده یا کارمند از راه دور ، از طریق این نقطه کنترل واحد عبور داده می شد. بسیاری از برنامه های کاربردی مهم در تجارت از مراکز داده سیسکو و شبکه های ابری حرکت می کنند. شعب سیسکو اکنون به طور مستقیم به اینترنت وصل می شوند. کاربران می توانند به منابع تجهیزات شخصی خود از همه جا دسترسی داشته باشند. با این تحولات جدید نیاز است که به فایروال و امنیت شبکه با رویکردی جامع تر فکر کرد.

در سیسکو ، رهبری شبکه و فناوری امنیتی پیشرفته با هم جمع می شود تا معماری شبکه همیشه از امنیت بیشتری برخوردار شود

سیسکو روتر شما را به فایروال تبدیل می کند و نمی خواهد  نوآوری برای مشتریان متوقف شود زیرا  (Next-Generation Firewall)Cisco NGFW امنیت شبکه ای است که برای شما طراحی شده است – از شرکتی که شبکه را ساخته است.

توانایی ها

متوقف کردن تهدیدهای بیشتر

شامل بدافزارهای شناخته شده یا ناشناخته توسط ماژول حفاظت پیشرفته بدافزار سیسکو و سندباکسینگ(استراتژی مدیریت نرم افزار)

اولویت بندی تهدیدات

با سیستم جلوگیری از نفوذ نسل جدید فایرپاور سیسکو دید برتر را به محیط کاری خود جلب کنید. (NGIPS)

رتبه بندی تهدیدات و شناسایی اطلاعات آسیب پذیر را الویت تیم خود قرار دهید.

زودتر تشخیص دهید ، سریعتر عمل کنید

سیسکو تالوس پیشرو در صنعت تحقیقات اطلاعاتی تهدید

سیسکو تالوس سازمانی می باشد که نمونه کارهای NGFW سیسکو را ارائه می دهد

گروه اطلاعاتی تالوس سیسکو با پیدا کردن بدافزارهای جدید ، دامنه ها ، URL های مخرب همچنین ناشناس یا آسیب پذیری های کشف نشده و  نوشتن قوانین به کاهش آنها کمک و از مشتریان دفاع می کند می کند.

این قوانین برای فراهم کردن امنیت پیشرفته در برابر تهدیدات پیچیده همچنین کمک به رعایت مقررات و الزامات در SNORT IPS of Cisco NGFW گنجانیده شده اند.

کنترل های امنیتی کلاس جهانی

وقت آن است که دوباره به فایروال فکر کنید. برای انجام این مهم، شما به رویکردی چابک و یکپارچه تر برای هماهنگی سیاست ها و اجرا به طور فزاینده بر روی شبکه های ناهمگن نیاز دارید.

در سیسکو ، ما در حال ساختن یک پلت فرم امنیتی که فقط با ارائه امنیت در کلاس جهانی کنترل می کند هرجایی که به آنها احتیاج دارید، هستیم.

مرکز مدیریت سیسکو فایر پاور

(Cisco FirePower Management Center)

مرکز مدیریت سیسکو FirePOWER بهره­وری راهکارهای امنیتی مورد استفاده در شبکه را، از طریق مدیریت آسان، متمرکز و یکپارچه، ارتقا داده است.

مرکز مدیریت سیسکو FirePOWERکه پیش­تر با نام FireSIGHT Management Center شناخته می­شد یک مرکز مدیریت عصبی به منظور انتخاب و کنترل محصولات امنیتی سیسکو موجود در سیستم عامل­های مختلف است، این مرکز مدیریت کامل و یکپارچه­ای بر فایروال­ها، کنترل برنامه­ها، پیشگیری از نفوذ، فیلترینگ URL و  Cisco Advanced Malware Protection (AMP) ، را ارائه می­دهد. مرکز مدیریت، نقطه مرکزی مدیریت رخدادها و سیاست­گذاری­های راهکارهای امنیتی ذیل است:

  • NGFW
  • سرویس ASA with FirePOWER
  • NGIPS
  • سیسکو FirePOWER دفاع در برابر تهدیدات برای  ISR
  • AMP

مرکز مدیریت سیسکو FirePOWER اطلاعات کاملی در ارتباط با کاربران، نرم­افزارها، ابزارها، تهدیدات و نقاط ضعف موجود در شبکه فراهم می­کند؛ از این اطلاعات به منظور تحلیل آسیب­پذیرهای شبکه استفاده می­کند؛ سپس به ارائه توصیه­های مناسب در ارتباط با سیاست­های امنیتی مورد نیاز برای شبکه و رخدادهای امنیتی که نیاز به بررسی و تحلیل دارند، می­پردازد.

مرکز مدیریت یک واسط گرافیکی ساده برای اعمال سیاست­گذاری­ها به منظور کنترل دسترسی و محافظت در برابر حملات ارائه می­دهد، که با AMP و تکنولوژی sandboxing ادغام شده و ابزاری مناسب جهت شناسایی و ردیابی بدافزارها در سراسر شبکه را فراهم کرده است. مرکز مدیریت تمامی این قابلیت­ها را در یک ابزار به صورت

یک­پارچه ارائه می­دهد که به راحتی امکان مدیریت فایروال جهت کنترل نرم ­افزارها به منظور بررسی و بازسازی شبکه در هنگام وجود بدافزارها، را فراهم می­کند.

مدیریت در کلاس تجاری

مرکز مدیریت سیسکو Firepower اطلاعات بی­درنگی در ارتباط با تغییرات منابع و عملیات شبکه ارائه می­دهد، که پایه کاملی برای تصمیم­گیری­ها است، فراهم می­کند (شکل زیر). مرکز مدیریت علاوه بر ارائه اطلاعات گسترده در ارتباط با شبکه، جزئیات دقیقی از موارد ذیل گردآوری کرده است:

Trends and high-level statistics

این اطلاعات مدیران شبکه را در تعیین وضعیت امنیتی در یک لحظه و همچنین نحوه تغییرات آن ، یاری می­کند.

جزئیات رویدادها، سازگاری و اعمال قوانین

درک کاملی نسبت به وقایعی که در حین یک رویداد امنیتی اتفاق می­افتد، فراهم می­کنند؛ که موجب ارتقا حفاظت امنیتی، پشتیبانی از تلاش­هایی به منظور رفع آسیب­پذیری­های و حمایت از اقدامات قانونی می­شود.

Workflow data

به راحتی انتقال این داده­ها به راهکارهای دیگر به منظور ارتقا مدیریت بحران امکان­پذير است.

قابلیت­ها و مزایای آن­ها

جدول زیر نحوه اعمال یک سیاست­گذاری به چندین راهکار امنیتی را نشان می دهد.

قابلیت

مزایا

مدیریت یکپارچه توابع امنیتی چندگانه در طول چندین راهکار امنیتی تسهیل مدیریت متمرکز بخش­های امنیتی سیسکو شامل:

· NGFW

· سرویس سیسکو ASA with FirePOWER

· NGIPS

· سیسکوFirePOWER دفاع در برابر تهدیدات برای ISR

· AMP

 

مدیریت یکپارچه سیاست­گذاری بر عملکرد چندگانه امنیتی پیکربندی دسترسی فایروال کنترل برنامه، پیشگیری از تهدیدات، فیلترینگ URL و تنظیمات حفاظت پیشرفته در مقابل بدافزارها از طریق تنظیم یک سیاست مدیرتی ساده، کاهش خطاها و ارتقا سازگاری امکان اعمال یک سیاست واحد به چندین راهکار امنیتی را فراهم کرده می­کند.
مدیریت یکپارچه سیاست­گذاری­های کنترل دسترسی از طریق سرویس تشخیص هویت سیسکو کنترل دسترسی مبتنی بر برچسب امنیتی ISE، نوع دستگاه، محل IP و مهار سریع تهدید صورت می­گیرد، که در بهبود سازگاری، ارتقا زیرساخت امنیتی و تسهیل فرآیندهای ارائه سرویس نقش بسزایی دارد.
سیستم هوشمند دفاع در مقابل تهدیدات راهکارهای گروه امنیتی تالوس در ارتباط با تهدیدات و سیستم بهنگام شناسایی نقاط ضعف شبکه و راهکارهای هوشمند مبتنی بر IP و URL (شامل قابلیت Cisco Umbrella به منظور شناسایی تهدیدات حتی خارج از محیط شبکه) به همراه اطلاعات به دست آمده از تهدیدات third-party و بسترهای هوشمند تهدیدات STIX/TAXII ادغام شده است.
پایش و کنترل نرم­افزارها علاوه بر کاهش تهدیدات شبکه، قابلیت کنترل دقیق بیش از ۴۰۰۰ نرم­افزار تجاری متن­باز و یا مطابق استاندارد Open App ID، به منظور شناسایی و کنترل برنامه­های سفارشی را دارد.
مدیریت مشترک و ارث­بری سیاست­گذاری ها

 

قابلیت ایجاد ۵۰ دامین مدیریتی با داده­ها، گزارش­دهی و network mapping مجزا که از طریق کنترل دسترسی به اجرا در می­آید.

مدیریت مستحکم و موثر از طریق اجرای ساختار سلسله مراتبی سیاست­ها، که هر سطح سیاست­گذاری­های سطوح بالاتر را به ارث می­برد.

 

گزارش­ها و داشبورد مدیريتی

 

پایش شبکه از طریق داشبوردهای مدیریتی قابل تنظیم و گزارشات و فرم­ها و الگوهای مختلف

ارائه هشدارها و گزارش­های جامع

نمایش اطلاعات رخدادها به شکل جداول، گراف­ها و نمودارهای مختلف به منظور تحلیل ساده­تر آنها

مانیتورینگ رفتار و کارایی شبکه برای شناسایی نقاط ضعف و حفظ سلامت آن

 

Secure boot

 

Secure boot راهکاری مناسب به منظور ارزیابی یک­پارچگی نرم­افزار سیسکو موجود در سخت­افزار FMC در هنگام بوت سیستم است. چنانچه signature وجود نداشته باشد و یا نرم­افزار معتبر نباشد، بارگذاری نخواهد شد (فقط در FMC 1000، FMC 2500 و FMC 4500).

 

Exceptional Visibility and Insight

مرکز مدیریت سیسکو Firepower به صورت خودکار همه اطلاعات مرتبط با محیط شبکه را جمع­آوری، تلفیق و نمایش می­دهد. جدول شماره ۱ گستره contextual awareness مرکز مدیریت که تکنولوژی­های قدیمی قادر به ارائه آن نبودند، را نشان می­دهد. این دیدگاه بحرانی به شبکه در بخش سیاست­گذاری­های امنیتی شبکه استفاده شده و سطحی از امنیت که سایر راهکارها قادر به ارائه آن نبودند را ایجاد می­کند.

پایش کامل

دسته بندی مرکز مدیریت سیسکوFirepower IPS NGFW
تهدید ها * * *
کاربران * * *
نرم افزارهای تحت وب * *
پروتکلهای نرم افزارها * *
انتقال فایلها * *
بذافزارها *
سرورهای c&c *
نرم افزارهای کلاینت *
سرورهای شبکه *
سیستم عامل ها *
روتر ها و سویچ ها *
ابزارهای سیار *
پرینتر ها *
تلفن های voip *
ماشین های مجازی *
اطلاعات نقاط ضعف شبکه *

مدیریت قبل، بعد و در حین حمله

مرکز مدیریت سیسکو Firepower مدیریت یک­پارچه­ای در کلیه مراحل وقوع یک حمله ارائه می­دهد:

قبل از حمله

با توجه به دید کاملی که نسبت به رخدادهای داخل شبکه فراهم کرده است به راحتی می­توان نیازهای حفاظتی شبکه را شناسایی کرد.

ایجاد قانون­گذاری­های فایروال و کنترل عملکرد بیش از ۴۰۰۰ نرم­افزار تجاری و غیرتجاری مورد استفاده در محیط شبکه

در حین حمله

می­توان سطوح پیشگیری از نفوذ، قوانین اعتبارسنجی URL و حفاظت پیشرفته در مقابل بدافزارها تعریف کرد.

اعمال سیاست­گذاری­هایی همچون: ” در صورت ورود ترافیک از کشور مورد نظر از طریق نرم­افزار خاصی و در صورت وجود فایل پیوست، چه سطحی از شناسایی نفوذ اعمال و تجزیه وتحلیل بدافزار صورت گرفته و در صورت لزوم فایل به Sandbox ارسال شود”.

پس از وقوع حمله

ارائه گزارش گرافیکی از تمامی ابزارهایی که آلوده شده­اند.

توانایی ایجاد قوانین موردنیاز برای جلوگیری از پیشرفت حمله

تجزیه و تحلیل دقیق بدافزار به منظور بازسازی و ایمن­سازی مجدد شبکه

امنیت خودکار به منظور ایجاد قابلیت دفاع پویا

مرکز مدیریت سیسکو Firepower به صورت پیوسته تغییرات شبکه را رصد می­کند، و به روش­های ذیل موجب تسهیل فرآیندها و ارتقا امنیت می­شود:

به صورت اتوماتیک ارتباط میان رخدادهای جدی امنیتی و نقاط ضعف شبکه را بررسی می­کند، تا در صورت وجود احتمال حمله موفق هشدارهای لازم را ارائه دهد. به این ترتیب تیم­های امنیتی می­توانند بر روی موضوعاتی که اهمیت بیشتری دارند، تمرکز کنند.

به تجزیه و تحلیل آسیب پذیری های شبکه پرداخته و به صورت خودکار سیاست های امنیتی مناسب برای رفع آن ها را اعمال می کند. به این ترتیب امکان تطبیق راهکارهای حفاظت شبکه با شرایط در حال تغییر آن وجود دارد.

برقراری ارتباط میان رویدادهای خاص شبکه، endpoint، نفوذ و منابع اطلاعاتی شبکه، امکان ارائه هشدارهای لازم در صورت بروز هر گونه نشانه از حمله در یکی از میزبان­ها، به وجود می­آورد.

سیاست­گذاری امنیت بر فایل­ها نیز اعمال می­شود، به صورت خودکار فایل­ها به منظور شناسایی بدافزارهای شناخته شده تحلیل می­شوند و در صورت وجود هر گونه فایل مشکوک، آن را به Sandbox برای شناسایی نوع نرم­افزار مخرب آن ارسال می­کند

یکپارچه سازی آسان از طریق استفاده از Open APIs

مرکز مدیریت سیکو Firepower از طریق چهار واسط نرم­افزار قدرت­مند و کاربردی، با تکنولوژی­های third-party می­تواند ادغام شود. APIs نقاط دسترسی برای موارد زیر فراهم می­کنند:

انتقال اطلاعات از مرکز مدیریت به سایر بسترها، مانند SIEM

ارتقا اطلاعات موجود در پایگاه داده سیسکو Firepower از طریق داده­های third-party، چنین اطلاعاتی شامل اطلاعات مدیریت نقاط ضعف شبکه و یا اطلاعات سیستم­های اجرایی از پویش­گران فعال شبکه است.

آغاز روندهای کاری و بازسازی­هایی که توسط قانون­گذاری­های کاربر تعریف شده است. به عنوان مثال شما ملزم به ادغام روند کار با NAC به منظور قرنطینه یک endpoint آلوده و یا ایجاد یک رویه قانونی جدید هستید.

پشتیبانی از تحلیل و گزارش­های third-party از طریق فعال کردن امکان جستجوی آن­ها در دیتابیس مرکز مدیریت

APIs همچنین برای ادغام با تعدادی از محصولات امنیتی و workflow سیسکو استفاده می­شود. که شامل sandboxing از طریق AMP Threat Grid ، سرویس شناسایی سیسکو به منظور تعیین وضعیت دیتا و تقسیم بندی شبکه و  Cisco Umbrella .

Threat Intelligence Director

Threat Intelligence Director  عملیات هوشمند دفاع در مقابل تهدیدات را از طریق تجهیزات امنیتی سیسکو ذیل انجام می دهد:

Cisco Firepower NGFW

Cisco Firepower NGIPS

Threat Intelligence Director Integrates Third-Party Security Intelligence

جدول زیر به مقایسه قابلیت­ها و توان عملیاتی هر یک از ابزارهای مرکز مدیریت سیسکو Firepower در هر دو حالت فیزیکی و مجازی می­پردازد.

مدل های مختلف مرکز مدیریت FirePOWER

Performance

And

Functionality

FMC 750

 

FMC 1000

 

FMC 2000

 

FMC 2500

 

FMC 4000

 

FMC 4500

 

FMCv

 

Maximum number of sensors managed 10 50 250 300 500 750 25*10 2
Maximum IPS events Million20 Millio30 Millio60 Millio60 Millio300 Millio300 Millio10
Management interface                         ۱۰۰/۱۰۰/۱۰۰۰ RJ-45
Memory ۸ GB (currently shipping) ۳۲ GB

 

۶۴ GB

 

۶۴ GB

 

۱۲۸ GB

 

۱۲۸ GB

 

CPU ۴-core Xeon ۸-core Xeon ۶-core Xeon ۲ x 8-core Xeon ۲ x10-core Xeon ۲ x10-core Xeon
Event storage space ۱۰۰ GB ۹۰۰ GB ۱٫۸ TB ۱٫۸ TB ۳٫۲ TB ۳٫۲ TB ۲۵۰ GB
Maximum network map size (hosts/users) ۲,۰۰۰/۲,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰/۵۰,۰۰۰ ۱۵۰,۰۰۰/۱۵۰,۰۰۰ ۱۵۰,۰۰۰/۱۵۰,۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰/۶۰۰,۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰/۶۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰/۵۰,۰۰۰
Maximum flow rate (flows per second) ۲,۰۰۰ fps ۵,۰۰۰ fps ۱۲,۰۰۰ fps ۱۲,۰۰۰ fps ۲۰,۰۰۰ fps ۲۰,۰۰۰ fps Varies*
Network interfaces ۲ x 1 Gbps ۲ x 1 Gbps ۲ x 1 Gbps RJ45 onboard

۲ x 10 Gbps SFP+ (order SFPs via Cisco Commerce Workplace)

۲ x 1 Gbps RJ45 onboard

۲ x 10 Gbps SFP+ (order SFPs via Cisco Commerce Workplace)

۲ x 1 Gbps RJ45 onboard۲ x 10 Gbps SFP+ (order SFPs via Cisco Commerce Workplace) ۲ x 1 Gbps RJ45 onboard

۲ x 10 Gbps SFP+ (order SFPs via Cisco Commerce Workplace)

Secure Boot Yes Yes Yes
Redundancy Features
Supports high availability No Yes Yes Yes Yes Yes No
Dual power supplies No Yes Yes Yes Yes Yes
RAID support No HDD RAID 1 HDD RAID 5 HDD RAID 1 SSD RAID 6 SSD RAID 6
Physical and Environmental
From Factor ۱RU ۱RU ۱RU ۱RU ۱RU ۱RU
Dimensions depth x width x height (inches) ۲۷٫۱۹ x 16.9 x 1.7 (69 x 43 x 4.3 cm)

 

۲۹٫۸ x 16.9 x 1.7 (75.7 x 43 x 4.3 cm)

 

۲۸٫۵ x 16.9 x 1.7 (72.3 x 43 x 4.3 cm)

 

۲۹٫۸ x 16.9 x 1.7 (75.7 x 43 x 4.3 cm)

 

۲۸٫۵ x 16.9 x 1.7 (72.3 x 43 x 4.3 cm)

 

۲۹٫۸ x 16.9 x 1.7 (75.7 x 43 x 4.3 cm)

 

Shipping weight ۳۳ lb. (15 kg)

 

۳۹ lb. (17.7 kg)

 

۳۵٫۶ lb. (16.2 kg)

 

۳۹ lb. (17.7 kg)

 

۳۵٫۶ lb. (16.2 kg)

 

۳۹ lb. (17.7 kg)

 

Watts (max) ۳۵۰W

 

۷۷۰W ۶۵۰W ۷۷۰W ۶۵۰W ۷۷۰W
Power supply ۹٫۵ amp max at 110V, 50/60 Hz

۴٫۷۵ amp max at 220V, 50/60 Hz

۱۰۰-۲۴۰ VAC (nominal)

۹۰-۲۶۴ VAC (min/max)

۹٫۵ amp max at 100 VAC

۴٫۵ amp max at 208 VAC

۹۰ to 264 VAC self-ranging

۱۰۰-۱۲۰ VAC nominal

۲۰۰-۲۴۰ VAC nominal

۷٫۶ amp peak at 100VAC

۳٫۶۵ amp peak at 208VAC

۱۰۰-۲۴۰ VAC (nominal)

۹۰-۲۶۴ VAC (min/max)

۹٫۵ amp max at 100 VAC

۴٫۵ amp max at 208 VAC

۹۰ to 264 VAC self-ranging

۱۰۰-۱۲۰ VAC nominal

۲۰۰-۲۴۰ VAC nominal

۷٫۶ amp peak at 100VAC

۳٫۶۵ amp peak at 208VAC

۱۰۰-۲۴۰ VAC (nominal)

۹۰-۲۶۴ VAC (min/max)

۹٫۵ amp max at 100 VAC

۴٫۵ amps max at 208 VAC

Airflow Front to back Front to back Front to back Front to back Front to back Front to back Front to back
Operating temperature ۱۰°C to 35°C ۵°C to 35°C ۵°C to 40°C ۵°C to 35°C ۵°C to 40°C ۵°C to 35°C

عملکرد مرکز مدیریت مجازی سیسکو Firepower، وابستگی بالایی به محیط مجازی انتخاب شده شامل: CPU، memory، storage و … دارد.

ویژگی­های مشترک:

LOM  یک­پارچه

مدیریت مرکزی نسل جدید راهکارهای امنیتی: NGIPS، NGPIS به همراه کنترل نرم­افزارها، NGFW

نکته: در هنگام بحث در خصوص سرویس Cisco ASA with FirePOWER، مرکز مدیریت سیسکو FirePOWER فقط بخش FirePOWER طرح را مدیریت می­کند.

جدول زیر نسخه­هایی از محصولات سیسکو FirePOWER که مرکز مدیریت قابلیت کنترل آن، به همراه بستر سخت­افزاری مرتبط را نشان می­دهد.

نسخه های Firepower پشتیبانی شده و سیستم عامل های آنها:

Hardware Platform Software Revision Level Management Platform
ASA 5500-X (except ASA 5585-X)

Cisco 2100 Series (min FMC 6.2.1)

Cisco Firepower 4100 Series

Cisco Firepower 9300

Cisco Firepower Threat Defense 6.x (NGFW) Cisco Firepower Management Center
ASA 5500-X FirePOWER Services 6.x
Cisco Firepower 7000

Cisco Firepower 8000

Cisco Firepower NGIPS 6.x
۴۰۰۰ Series ISR

ISR G2

FirePOWER Threat Defense for ISR 6.x (Cisco Firepower Services)
ASA 5500-X FirePOWER Services 5.4.x
Cisco Firepower 7000

Cisco Firepower 8000

Cisco Firepower NGIPS 5.4.x

سازگاری Hypervisor

ابزار مجازی مرکز مدیریت سیسکو Firepower از Hypervisor جدول زیر پشتیبانی می­کند.

جدول زیر Hypervisor قابل اجرا در ابزارهای مجازی:

Virtual Cisco Firepower Management Center Version Version and Details Hypervisor
۵٫۴, ۶٫۰

 

۵٫۱, ۵٫۵:, ۶٫۰

● ESXi Server

● vCenter Server (optional)

● vSphere Web Client, vSphere Client, or OVF Tool for Windows or Linux

VMware vSphere
۶٫۱ Ubuntu 14.04 LTS

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) Version 7.1

KVM
۶٫۰٫۱, ۶٫۱

 

AWS Instance Types: c3.xlarge and c3.2xlarge

 

Amazon Web Services