GFI

شرکت GFI سازنده محصولات نرم‌افزاری شبکه‌ای امنیتی در سال ۱۹۹۲ کار خود را در جمهوری مالت آغاز کرد. با توجه به توان بسیار خوب اغلب نرم‌افزارهای تولید شده توسط GFI، در حال حاضر این شرکت یکی از معتبرترین سازندگان نرم‌افزارهای شبکه بحساب می‌آید.

نماینده  فروش محصولات GFI در ایران توسط شرکت آرکا صورت می‌گیرد.

بطور کلی محصولات GFI را می‌توان در چهار گروه تقسیم بندی کرد:

۱- محصولات بایگانی کننده اسناد و سیستم فکس

۲- سیستم‌های امنیتی وب و میل سرورها

۳- سیستم‌ها و راه‌کارهای امنیتی شبکه‌ای

۴- سرویس‌های مدیریتی

 

فکس‌های ورودی به سازمان را مستقیماً به کاربران مجموعه (از طریق ایمیل) ازسال کنید. این نرم افزار با میل سرورهای چون Exchange Server, Lotus Notes و اغلب میل سرورهای معروفی SMTP سازگاری دارد. شایان ذکر است که این محصول بطور متوالی طی سه سال گذشته بعنوان بهترین از سوی خوانندگان ماهنامه Windows IT Pro برگزیده شده است.

<span class=”page_body”>این نرم افزار توانایی مدیریت فاکس را برای سازمانهای کوچک و بزرگ دارد. صرفه جویی در هزینه و وقت برای دریافت و ارسال فاکس ها و چاپ کردن آنها و هزینه نصب و نگهداری بسیار پایین تر از دستگاه فاکس از ویژگیهای اين نرم افزار است.</span>

آرشیو ساده و قابل ارائه نامه های الکترونیکی نرم افزار قدرتمند ، ساده برای نصب و قابل ارائه به سرویس دهندگان آرشیو نامه های الکترونیکی، طراحی شده و در دسترس می باشد. در کمتر از چند دقیقه یا با چند کلیک کوتاه ، کاربران ترافیک ورودی و خروجی مشتریان و حتی پیامهای داخل سازمانی آنها به صورت امن و با رایط گرافیکی مناسب آرشیو بندی می شود و دسترسی مجدد به آنها بسیار ساده و از طریق جستجو، ارجاع و امکانات بازیابی به وجود می آید.

بهره وری مداوم و امنیت نامه های الکترونیکی راه حل متمرکز بر روی سرور به صورت ضد هرزنامه چند لایه. داراي دو موتور قوی ضد هرزنامه را برای مسئولین شبکه با کمترین احتیاج به پیکربندی خاص با بالاترین نرخ شناسایی هرزنامه را به همراه دارد.

توسط این نرم افزار می‌توان کلیه نامه‌های داخلی و خارجی سازمان را درون یک یا چند پایگاه داده جای داد. این کار باعث می‌شود بجای ذخیره سازی پراکنده نامه‌ها در فایل‌های pst (برروی کلاینت‌ها)، بصورت مدیریت شده آن‌ها را در پایگاه داده متمرکزی قرار داد. این نرم افزار همچنین امکان دسترسی کاربران از طریق وب را به این پایگاه داده فراهم می‌سازد که بوسیله آن نامه‌های از دست رفته (به اشتباه پاک شده) را با یک کلیک ساده باز گردانند.

یکی از مباحث بسیار مهم در امنیت هر شبکه‌ای، حفاظت از EndPointها (یا همان کلاینت‌ها) در مقابل تهدیداتی مانند ورود بدافزار به شبکه و یا خروج اطلاعات حیاتی شرکت از طریق ابزارهای ذخیره سازی قابل حمل (مانند حافظه‌های فلش، PDAها و ….) است. این نرم افزار قدرتمند و بسیار کاربردی امکان حافظت بسیار خوبی از EndPointها را در اختیار مدیران شبکه‌ای قرار می‌دهد.

توسط این نرم افزار قدرتمند می‌توانید شبکه خود را اسکن کرده و از وجود حفره‌های امنیتی درون آن مطلع شوید.  با بررسی کامل سیستم با دو پارامتر اسکن پورت‌ها و مدیریت وصله‌های امنیتی، گزارش کاملی از وضعیت امنیتی شبکه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این نرم افزار با مانیتورکردن و برداشتن Log از مواردی چون اطلاعات سیستمی، وضعیت امنیتی شبکه و سلامت سیستم‌های موجود در شبکه دید بسیار خوبی را برای مدیران شبکه‌ای در مورد شبکه‌شان در اختیارشان می‌گذارد.

اگر مایلید امنیت کلاینت‌ها را هنگام استفاده از اینترنت تضمین کنید، اگر مایلید گروهی نحوه باز و یا بسته نگهداشتن دسترسی کاربران را به سایت خاص و یا گروهی از سایت‌ها تعیین کنید و در آخر اگر مایلید آمار دقیق و کاملی از مصرف اینترنت کاربران شبکه خود داشته باشید، این محصول بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

اطلاع از وضعیت سرورها یکی از مهمترین وظایف یک مدیر شبکه بحساب می‌آید. مطمئناً اگر از هر مدیر شبکه‌ای بپرسید که وجود نرم افزاری که قبل از از کار افتادن سرویس‌ها شبکه‌ای بتواند شما را مطلع سازد چقدر اهمیت دارد؟ در جواب خواهد گفت، بسیار زیاد!
این نرم افزار دقیقاً به همین منظور طراحی شده است که با بررسی وضعیت سرورها ،مدیران شبکه‌ای را قبل از وقوع از کار افتادن سرویس‌های حیاتی شبکه مطلع خواهد ساخت.