امنیت سایبری یکی از مهمترین موضوعات در دستور کار جهانی است که با شیوع همه گیری افزایش یافته است. همزمان با شتاب بیشتر دیجیتالی شدن جهانی ، جهان هرچه بیشتر به هم پیوند می خورد. اکوسیستم های دیجیتال در اطراف ما ایجاد می شوند: کشورها ، شرکت ها و افراد از گسترش سریع اینترنت و دستگاه های هوشمند استفاده می کنند. در این زمینه ، یک پیوند آسیب پذیر تنها کافی است تا کل سیستم را مانند اثر دومینو پایین بیاورد.

در ۹ ژوئن ۲۰۲۱ ، سومین رویداد آموزش آنلاین بین المللی سالانه Cyber Polygon برگزار شد. این سازمان سازمان های مختلف جهانی را برای آموزش صلاحیت های خود ، تبادل بهترین شیوه ها و آوردن نتایج ملموس برای جامعه جهانی متصل می کند. ۲۰۰ سازمان از ۴۸ کشور به عنوان بخشی از Cyber Polygon 2021 مهارت های خود را در دفع تهدیدات سایبری آزمایش کردند

Cyber Polygon ابتکاری است که توسط شرکت استراتژیک مدیریت ریسک دیجیتال BI.ZONE ، بخشی از اکوسیستم Sber ، با حمایت مرکز امنیت سایبری انجمن جهانی اقتصاد (WEF) و INTERPOL ارائه شده است.

این رویداد آموزشی شامل دو مسیر موازی است: یک کنفرانس آنلاین برای مخاطبان گسترده و یک بخش عملی برای کارشناسان امنیت سایبری

دویست سازمان در این رویداد آموزش فنی شرکت کردند ، از جمله شرکت های بزرگ مالی و فناوری و نمایندگان موسسات عمومی ، سازمان های اجرای قانون ، سازمان های ارتباط از راه دور و انرژی و بخش های مختلف دیگر. این تیم ها یاد گرفتند که چگونه حملات هدفمند زنجیره تامین را در اکوسیستم سازمانی منحرف کنند.

بحث تخصصی سطح بالا در جریان کنفرانس آنلاین در مورد جنبه های مختلف امنیت سایبری شامل استیو وزنیاک ، بنیانگذار اپل بود. یورگن استوک ، دبیرکل اینترپل ؛ راجر هالبهر ، مشاور ارشد امنیت ، مایکروسافت ؛ پیتر ماورر ، رئیس جمهور ، کمیته بین المللی صلیب سرخ ؛ مارک بارنت ، رئیس Mastercard Europe ؛ متیو دیل ، رئیس جهانی مشارکت ها و مشارکت های استراتژیک ، معاون ارشد رئیس جمهور ، ویزا و سایر سخنرانان بین المللی. بیش از ۷ میلیون بیننده از ۷۸ کشور جهان به پخش آنلاین جلسات تخصصی پیوستند.

حتی یک خط مستقیم با فضانوردانی که اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی هستند سازماندهی شده بود ، که در طی آن آنها نشان دادند که آسیب پذیرترین داده های ISS با رمزگذاری محافظت می شود و حتی در صورت استفاده هنگام انتقال رمزگشایی نمی شود.

نوآوری های فنی همچنان جهت های توسعه تجارت ، روابط بین مردم و حتی گاهی کشورها را تعریف می کنند. دولت ها و مشاغل ، اکوسیستم هایی را ایجاد می کنند که شبکه هایی از شرکت ها و خدمات مختلف هستند. با رشد و گسترش بیشتر ، اکوسیستم ها ممکن است آسیب پذیرتر شوند. چگونه می توان از پایداری و تحول ایمن اکوسیستم های سازمانی اطمینان حاصل کرد؟ مدیر عامل شرکت Sber ، هرمان گریف در این باره در جلسه اختصاصی اکوسیستم به عنوان راهی جدید برای ادغام جهانی با بنیانگذار اپل ، استیو وزنیاک صحبت کرد. سخنرانان در مورد چگونگی توسعه اپل ، موانع و خطرات موجود در اکوسیستم که امروزه با آن روبرو هستند ، و اینکه فناوری و آموزش چه نقشی در توسعه جهان دیجیتال دارند ، بحث کردند.

در جلسه اختصاص داده شده به توسعه پاسخ بین المللی برای مبارزه با باج افزار ، کریگ جونز ، مدیر جرایم اینترنتی در INTERPOL ، اظهار داشت که مقررات بین المللی در این مرحله برای سطح جرایم اینترنتی کافی نیست. به گفته وی ، محبوبیت ارزهای رمزپایه منجر به گسترش باج افزار شده است. بنابراین ، ارزهای رمزنگاری شده باید در ساختار گسترده مالی بین المللی وارد شوند تا تعداد “پناهگاه های امن” برای مجرمان اینترنتی کاهش یابد.

مبحث ارزهای رمزپایه نه تنها یک بار در جریان این رویداد مطرح شد. جلسه ویژه ای برای انعطاف پذیری سیستم مالی به دلیل گسترش پول دیجیتال با مشارکت مارک بارنت ، رئیس Mastercard Europe ، ماتیو دیل ، رئیس جهانی مشارکت های استراتژیک و مشارکت ها ، معاون ارشد رئیس جمهور ، ویزا و الکسی زابوتکین ، معاون فرماندار بانک روسیه برگزار شد. کارشناسان توافق کردند که صنعت مالی همیشه از اولین کسانی است که از نوآوری ها استقبال می کند و لازم است علاوه بر مزایای آنها ، خطرات احتمالی فن آوری های جدید را نیز تخمین بزنید.

جلسه آخر Cyber Polygon 2021 گفتگویی بود بین استانیسلاو کوزنتسوف ، نایب رئیس هیئت اجرایی Sber و مدیر اجرایی یونیسف ، هنریتا ا. فور درباره مشکل آزار و اذیت اینترنتی و محافظت از کودکان در برابر تهدیدات دنیای دیجیتال.

استانیسلاو کوزنتسوف ، معاون رئیس هیئت اجرایی Sber گفت:

برای سومین سال متوالی ، Cyber Polygon مدیران ارشد ارگان های دولتی و سازمان های بزرگ بین المللی ، کارشناسان امنیت سایبری و متخصصان فناوری اطلاعات از سراسر جهان را گرد هم آورده است. ما در مورد فرصت ها و خطرات توسعه فناوری صحبت کردیم ، درباره امنیت ارزهای دیجیتال بحث کردیم و آینده دولت دیجیتال را تصور کردیم. من فکر می کنم از اهمیت ویژه ای برخوردار است که ما در این مراسم همچنین در مورد موضوع حمایت از کودکان در فضای مجازی بحث کردیم.