مرسدس بنز می‌گوید داده‌های شخصی و حساس مشتریانش نشت پیدا کرده است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت مرسدس بنز آمریکا خبر از نشت اطلاعاتی داد که مشتریان این شرکت را تحت‌الشعاع قرار داده است.

طبق برآوردهای این شرکت، ۱٫۶ میلیون مورد از داده‌های مشتریان شامل نام مشتریان، نشانی، ایمیل‌ها، شماره تلفن همراه آنها و برخی اطلاعات مربوط به خرید خودرو تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است.

ظاهرا در این نشت داده، اطلاعات کارت بانکی، کد ملی، شماره گواهی‌نامه و تاریخ تولد نزدیک به ۱۰۰۰ مشتری مرسدس بنز در معرض خطر قرار گرفته است.

روز ۱۱ ژوئن یکی از نمایندگی‌های فروش مرسدس بنز به این شرکت اطلاع داد که اطلاعات شخصی برخی از مشتریان آنها به دلیل وضعیت ناایمن فضای ذخیره‌سازی ابری در معرض خطر قرار گرفته است.

طبق گفته مرسدس، این نشت توانسته است اطلاعات حساس برخی از مشتریان این شرکت بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس گزارشات، هیچ یک از سیستم‌های مرسدس بنز در این رویداد تهدید نشده است. هیچ نشانه‌ای مبنی بر سوءاستفاده از فایل‌های این شرکت نیز وجود ندارد.

مرسدس بنز آمریکا ضمن تایید رفع این مشکل، مدعی شد این دست اتفاقات دیگر تکرار نخواهد شد.

مرسدس گفت: این اطلاعاتبا موتورهای جست‌وجوی معمولی قابل شناسایی نیست. فقطبا استفاده از ابزار و سواد نرم‌افزاری پیشرفته می‌توان این داده‌ها را مشاهده کرد.

شرکت بنز پس از بررسی داده تقریبا ۱٫۶ میلیون مشتری، خبر از نشت اطلاعات مشتریان خود داد. این شرکت همچنین اعلام کرد آژانس‌های دولتی مربوطه را از این موضوع مطلع خواهد کرد.

با وجود گزارش‌های به دست رسیده، مشخص نیست چه تعداد مشتری بنز در این رویداد تحت‌الشعاع قرار گرفته‌اند.

مرجع : سایبربان