F5 ADC

همان‌طور که میدانید شرکت پر آوازه  F5  محصولات مختلفی را در حوزه  ADC  ارائه داده است ازمعروف ترین محصولات سخت‌افزاری این شرکت  F5 با نام BIG-IP می‌باشد،  این تجهیز سخت‌افزاری از نظر معماری دارای ماژول‌های مختلف و با کارایی و عملکرد مختلف می‌باشند .

به عنوان مثال می توان از این پلتفرم سخت افزاری برای توزیع درخواست به سمت سرورها به جهت لود بالانس ترافیک استفاده کرد که توسط ماژول نرم افزاری LTM  این مهم صورت می‌گیرد و به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین ماژول‌های راه‌اندازی این تجهیز معرفی می‌شود و همچنین پلتفرم‌های سخت‌افزاری این شرکت، در ۳ دسته‌بندی مختلف با نام‌های VIPRON Series ،iSeries و BIG-IP  Series ارائه می‌شود .

حال نکته‌ای که می‌بایست به آن بپردازیم،  به‌جز پلتفرم‌های سخت‌افزاری، محصولاتش را به‌صورت Virtual Editions)Software As a Service)در فضای ابری ارائه می‌دهد. برخی دیگر از محصولات این شرکت،  BIG-IQ  و iWorkFlow می‌باشد.

F5

F5 ADC

چرا باید از فایروال‌های وب اپلیکیشن استفاده کنیم؟

کار اصلی این فایروال‌ها ایجاد امنیت برنامه‌های تحت وب در محیط‌های مختلف شبکه از جمله مجازی، رایانش ابری (Cloud) و… می‌باشد. امروزه با رشد و گسترش و تنوع در ترافیک وب سایت‌ها، .حساسیت‌های موجود در داده‌ها و اطلاعاتی که در بستر مجازی تبادل می‌شوند. بسیار تشدید شده است. چراکه این داده‌ها می‌توانند مخرب باشند .و ازطریق بستر برنامه‌های تحت، خرابی‌های زیادی را به بار آورند. پس ما باید امنیت سرویس‌های تحت وب و امنیت برنامه‌های. کاربردی را تامین کنیم تا در مقابله با این چالش‌ها موفق عمل کرده باشیم. امروزه آسیب‌پذیری‌ها به حدی رشد یافته‌اند که برای مقابله با تهدیدات پیشرفته بایستی از چندین لایه محافظت برای اطلاعات موجود در شبکه و برنامه های تحت وب استفاده کنیم. یکی از این لایه‌های دفاعی مهم، فایروال‌ها هستند که اطلاعات و داده‌های ورودی و خروجی را مورد بررسی قرار می‌دهند. پس باید در انتخاب فایروال مناسب دقت کافی داشته باشیم. محرمانه بودن اطلاعات، در دسترس بودن برنامه تحت وب .و عملکرد مناسب آن‌ها، از مهم‌ترین نکاتی‌ست که در انتخاب یک فایروال تحت وب باید به آن دقت کرد.

ویژگی‌های فایروال F5

ازجمله ویژگی برتر این فایروال می‌توان به اطمینان از امنیت بستر وب و همچنین پایداری سرویس‌های تحت وب اشاره کرد که هدف اصلی از به کار گیری فایروال‌های وب. اپلیکیشن می‌باشد. اما به طور کلی ویژگی‌های دیگری نیز باعث برتری این فایروال نسبت به رقبای خود شده‌اند که عبارتنداز:

شناسایی تهدیدات و حملات وب براساس مکان مبدا حملات و مقابله با تهدیدات موجود.، محافظت حداکثری از بستر وب دربرابر حملات و تهدیدات، اطمینان حاصل کردن از کارایی. برنامه‌های کاربردی تحت وب، فراهم سازی امنیت پیشرفته علاوه بر کاهش. هزینه‌ها و همچنین راندمان بالا، مانیتورینگ و پایش رفتارهای تمامی کاربران موجود. در بستر وب و استفاده کنندگان. از برنامه‌های کاربردی تحت وب، بررسی فایل‌های بارگذاری شده در بستر وب و همچنین. شناسایی بدافزارها، ایجاد سیاست‌های صحیح در .بستر وب و همچنین اطمینان از رعایت آن‌ها و مهم‌تر از همه سازگاری و مطابقت. با استانداردهای مختلف و برتر موجود در سراسر دنیا در حوزه برنامه‌های تحت وب.

جهت تهیه و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما 

منبع:  www.f5.com