امنیت ذخیره‌سازی Zecurion

جلوگیری از نشت داده در طول ذخیره‌سازی و انتقال با Zecurion

بررسی اجمالی Zecurion Storage Security

Zecurion Storage Security به منظور حفاظت امن اطلاعات ذخیره‌شده در سرورها، رسانه‌های پشتیبان، و در فضای ابر طراحی شده است. این سیستم اطلاعات موجود در هارد دیسک‌ها، آرایه‌های دیسکی، و ذخیره‌سازی SAN را با استفاده از یک روش رمزگذاری نوآورانه و پیچیده رمزنگاری می‌کند. Zecurion Storage Security از زمان اولین انتشار در سال 2001، تا کنون بیش از 1 میلیون کاربر را جذب کرده است.

“Zecurion Storage Security” اطلاعات ذخیره‌شده را هر زمانی که کنترل فیزیکی بر روی رسانه امکان‌پذیر نباشد، در (حالتی که این اطلاعات در ابر ذخیره شده باشند یا در صورت از دست رفتن هارد دیسک) محافظت می‌کند.

امنیت ذخیره‌سازی زکریون از تکنیک‌های رمزنگاری پیچیده بهره می‌برد تا اطلاعات ذخیره‌شده روی سرورها، در ذخیره‌سازی‌های SAN و NAS، و بر روی نوارهای مغناطیسی و دیسک‌های نوری را حفظ کند. با قابلیت رمزنگاری منحصر به فرد رسانه، امنیت ذخیره‌سازی اطلاعات را در مراحل استفاده، ذخیره‌سازی و انتقال تضمین می‌کند. سیستم ما به طوری طراحی شده است که با رمزنگاری فوری رسانه و ذخیره امن کلیدهای رمزنگاری، تعادلی بین سهولت استفاده و قوی‌ترین سطح کنترل ممکن را ایجاد می‌کند.

مزایای امنیت ذخیره‌سازی زکریون، رمزنگاری شفاف

امنیت ذخیره‌سازی زکریون از الگوریتم‌های رمزنگاری با طول کلید تا ۵۱۲ بیت (AES، XTS-AES) استفاده می‌کند. با رمزنگاری چند رشته‌ای تطبیقی، که به تازگی توسط ما ابداع و ثبت پتنت ‌شده است، امنیت ذخیره‌سازی زکریون قادر است سرعت رمزنگاری اطلاعات را به شکل قابل ملاحظه‌ای در سیستم‌های چندپردازنده و چند هسته‌ای افزایش دهد و در نتیجه  تا حد زیادی از وقفه در رمزنگاری جلوگیری کند.

امنیت ذخیره‌سازی از الگوریتم‌های تولید کلید قابل اطمینان استفاده می‌کند که می‌توانند یک کلید رمزگذاری را بر اساس حرکات ماوس، صدای میکروفن و ورودی از منابع دیگر عدد تصادفی تولید کنند.

رمزگذاری با سرعت بالا و نیاز کم به منابع سخت‌افزاری به Storage Security این امکان را می‌دهد که به‌صورت نامحسوس و بدون اثرگذاری بر سرعت پردازش یا بهره‌وری عمل کند.

امنیت ذخیره‌سازی زکوریون به طور کامل با تمامی اجزای شبکه مدرن سازگار است و با همه سیستم‌عامل‌ها و برنامه‌های کاربری ویندوز به صورت شفاف همکاری می‌کند. همچنین از دیسک‌های با فرمت پیشرفته (هر بخش 4 کیلوبایت) و سیستم‌های فایل قوی (ReFS) پشتیبانی می‌کند. مدیریت از طریق یک کنسول واحد، را آسان می‌کند.

 

نقشه راه امنیت ذخیره سازی زکریون
امنیت ذخیره سازی بخشی از سیستم DLP زکریون

کنترل ترافیک

کنترل ترافیک

 Traffic Control جامع‌ترین محصول پیشگیری از نشت داده (DLP) است و به همین دلیل به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا تمامی اشکال ترافیک شبکه خروجی و ارتباطات آنلاین را نظارت کنند، اطلاعات حساس را شناسایی کرده و از خروج این اطلاعات از شبکه جلوگیری کنند.

کنترل دستگاه

کنترل دستگاه

 امکان کنترل کامل و نظارت بر تمامی پورت‌های USB، رسانه‌های قابل جابجایی و دستگاه‌های جانبی در نقاط پایانی (Endpoint) را فراهم می‌کند.

کشف

کشف

 Discovery  تمام داده‌های ذخیره‌شده در شبکه‌های شرکتی را اسکن کرده، اطلاعات محرمانه را شناسایی و نقض‌های سیاست‌های امنیتی را مشخص می‌کند.

تفاوتهای DLP Zecurion

راه‌حل پیشگیری از نشت داده‌ها (DLP) زکریون یک سیستم آسان برای ایمن‌سازی اطلاعات محرمانه در حالت سکون، در حالت جاری، در نقطه پایانی، در شبکه یا در ابر است و انطباق با مقررات را نشان می‌دهد. پیشگیری از نشت داده زکریون با قیمت‌گذاری و تنظیماتی که برای کسب و کارها با هر اندازه‌ه‌ای مفید است، به سرعت و بدون پیچیدگی در زیرساخت IT موجود ادغام می‌شود. این راه‌حل از شبکه، نقطه پایانی و عملکرد‌های کشف بر اساس عامل پشتیبانی می‌کند. زکریون به طور مداوم در حال توسعه راه‌حل‌هاست، از جمله راه‌حل‌هایی که خطر نشت از طریق برنامه های اجتماعی و تلفن همراه را برطرف می کند.

حداقل سیستم موردنیاز برای نصب امنیت ذخیره سازی زکریون

رمزنگاری سرور – اصلی‌ترین مؤلفه سیستم Zecurion Storage Security

– پردازنده Pentium III یا بالاتر

– 128 مگابایت حافظه RAM

– وجود یک پورت USB خالی برای اتصال یک کلید لایسنس

– سیستم‌عامل Windows Server 2003 SP1/2008 (R2)/2012 (R2)/2016/2019

 

 مدیریت کنسول سیستم Zecurion Storage Security:

– پردازنده Pentium III یا بالاتر

– 128 مگابایت حافظه RAM

– سیستم‌عامل Windows XP SP3/Server 2003 SP1/2008 (R2)/2012 (R2)/2016/2019/Vista/7/8/8.1/10

 

امنیت ذخیره‌سازی کلیدهای رمزنگاری ماژول سرور Security EKS:

– پردازنده Pentium III یا بالاتر

– 128 مگابایت حافظه RAM

– وجود یک پورت USB خالی برای اتصال یک کلید لایسنس

– سیستم‌عامل Windows XP SP3/Server 2003 SP1/2008

 

Server Logs:

– پردازنده Pentium III یا بالاتر

– 128 مگابایت حافظه RAM

– سیستم‌عامل Windows XP SP3/Server 2003 SP1/2008 (R2)/2012 (R2)/2016/2019/Vista/7/8/8.1/10

– MS SQL Server 2005 یا نسخه‌های جدیدتر یا Oracle Database 10g Release 2

 

ماژول « هشدار » سیستم امنیت ذخیره‌سازی زکوریون

– پردازنده Pentium III یا به بالا

– 128 مگابایت حافظه RAM

– وجود یک پورت COM خالی برای اتصال “دکمه قرمز”

– سیستم‌عامل Windows XP SP3/Server 2003 SP1/2008 (R2)/2012 (R2)/2016/2019/Vista/7/8/8.1/10

درباره Zecurion

Zecurion یک تامین‌کننده برجسته از راه‌حل‌های امنیتی IT است که به شرکت‌ها در مقابل تهدیدات داخلی کمک می‌کند.

■ تأسیس شده در سال 2001

■ مقر اصلی در نیویورک و مسکو

■ توصیه شده توسط SC Labs با امتیاز 5.00/5