تلگرام سرانجام تماس ویدئویی گروهی را در جدیدترین نسخه iOS، اندروید و دسکتاپ این اپلیکیشن پیام‌رسان، اضافه کرد تا کاربران بتوانند چت صوتی گروهی را به تماس‌های کنفرانس ویدئویی تبدیل کنند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، انتظار برای تماس ویدئویی گروهی در تلگرام سرانجام به سر آمد و در جدیدترین نسخه iOS، اندروید و دسکتاپ این اپلیکیشن پیام‌رسان، کاربران می‌توانند چت صوتی گروهی را به تماس‌های کنفرانس ویدئویی تبدیل کنند.

کاربران می‌توانند فید ویدئویی یک شخص را در صفحه خود پین کنند تا هر فرد جدیدی هم به تماس ویدئویی پیوست افراد موردنظرشان همچنان به‌راحتی دیده شوند. کاربران همچنین می‌توانند فید دوربین و صفحه خود را همزمان به اشتراک بگذارند.

در به‌روزرسانی جدید تلگرام، تماس‌های ویدیویی گروهی به ۳۰ نفر اولی که به چت ویدئویی ملحق می‌شوند، محدود است اما تلگرام اعلام کرده که این تعداد به زودی افزایش پیدا خواهد کرد زیرا این پیام‌رسان در حال توسعه چت های صوتی برای پشتیبانی از رویدادهای زنده و قابلیت‌های جدید دیگر است. کاربران می‌توانند در تماس‌های ویدئویی گروهی در تلفن‌شان و همچنین تبلت‌ها و رایانه‌ها شرکت کنند. در تبلت‌ها و رایانه‌ها تلگرام از صفحه نمایش بزرگ‌تری که این دستگاه‌ها دارند بهره برده و دید بهتری از آنچه در جریان است برای کاربران فراهم می‌کند. به خصوص در تبلت‌ها کاربران می‌توانند پنلی را باز کنند تا صفحه نمایش تقسیم‌بندی شده و شبکه‌ای از شرکت‌کنندگان تماس ویدئویی و فهرست افرادی که در تماس حضور دارند مشاهده کنند.

حتی بدون در نظر گرفتن این که تلگرام تماس ویدئویی گروهی را بسیار دیرتر از بسیاری از رقیبانش عرضه کرد، زمان زیادی طول کشید تا این قابلیت به این پیام‌رسان محبوب اضافه شود. تلگرام در آوریل سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود تماس ویدئویی گروهی را در اواخر همان سال عرضه خواهد کرد. اما سال ۲۰۲۰ به پایان رسید بدون اینکه چنین اتفاقی روی دهد. سپس دقیقا یک سال پس از وعده تلگرام در این خصوص، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام گفت: این شرکت ابزار مذکور را در ماه می عرضه می‌کند. تلگرام به این تاریخ هم نرسید اما بالاخره تماس ویدئویی گروهی را به کاربرانش عرضه کرد.