طبق یک بررسی توسط ESET به نظر می‌رسد که ۸۰ درصد مدیران پس از شیوع کرونا بیش از گذشته در پی افزایش امنیت سایبری هستند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس آخرین مطالعه صورت گرفته در مرکز ESET مشخص شد بخش اعظم صاحبان کسب‌وکار معادل ۸۱ درصد آنها بر این باورند که همه‌گیری ویروس کرونا در جهان نیاز آنها به بهبود امنیت مالی در سازمان را افزایش داده است. این افزایش به دنبال افزایش روز افزون میزان علاقه‌مندی سازمان‌ها برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نوین در سال ۲۰۲۱ صورت گرفته است.

طبق گزارش منتشر شده از سوی مرکز ESET، یکی از مهم‌ترین مواردی که این تحقیق روی آن تمرکز داشده است پیش‌بینی در مورد تهدیدها و نگرش‌ها نسبت به فناوری‌های مالی پس از همه‌گیری ویروس کرونا بوده است و به‌طور ویژه توجه به تاثیرات گسترده‌ای که انتشار ویروس COVID-19 در اقتصاد جهانی برجا گذاشت از مهم‌ترین مسائلی بود که در این مطالعه مورد توجه قرار گرفت.

این بررسی نشان داد ۴۲ درصد مدیران تجاری در جهان معتقدند که جرایم اینترنتی تهدیدهای مشابهی را برای امنیت مالی تجارت جهانی ایجاد کرده‌اند. در این میان احتمال می‌رود شرکت‌هایی که بیش از ۱۰۰۰ کارمند دارند در مقابل جرایم اینترنتی با تهدیدهای بزرگ‌تر مواجه شوند و این در حالی است که کسب‌و‌کارهایی با کمتر از ۵۰ کارمند تاثیرات منفی شیوع گسترده ویروس کرونا را برای خود گسترده‌تر می‌دانستند.